Eğitim

MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Aksaray Valisi oldu TT listesine girdi

MEB personel genel müdürü Hamza Aydoğdu, bugün yayınlanan Valiler Kararnamesi ile birlikte Aksaray Valisi olarak atandı. Öğretmenlerin çok sevdiği ve personel müdürü olmasından dolayı mutlu oldukları Hamza Aydoğdu’nun yeni ataması öğretmenleri adeta sevince boğdu. Kısa süre içerisinde Twitter’da çok fazla paylaşım yapan öğretmenler, “Aksaray valisi” hashtagi ile paylaştıkları Twitter mesajları ile MEB personel genel müdürünü Türkiye gündemine taşıdı.

Öğretmen dostu

Öğretmenler sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla “öğretmen dostu” dedikleri Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’nun MEB’den ayrılmasını büyük bir kayıp olarak değerlendirse de kendisi için bu görevin hayırlı olmasını diledi. Öğretmenlerin dün gece saatlerinde Twitter’daki paylaşımları adeta sosyal medyayı salladı. Herkese nasip olmayacak büyük bir sevgiyle Hamza Aydoğdu’ya desteklerini sunan öğretmenler yeni görevinin ülkeye hayırlı olmasını diledi. Yayınlanan Valiler Kararnamesi ile 41 ilin Valisi değişirken sadece Aksaray Valisi hastaginin TT olması da Hamza Aydoğdu’nun ne kadar sevildiğini bir kez daha gösterdi.

Hamza Aydoğdu öğretmenlikten başlamıştı

Hamza Aydoğdu, öğretmenlikten başlayarak uzun yıllar boyunca Milli Eğitim Bakanlığının her kademesinde görev yaptı. Uzun yıllardan beri de Personel Genel Müdürlüğü görevini yürüten Hamza Aydoğdu, her zaman öğretmenlerin yanında olarak gönüllerini kazandı. Sosyal medyada da bu konuda paylaşım yapan öğretmenler MEB’de asla yeri doldurulamayacak bir isim olduğunu belirtirken buruk bir sevinç yaşadıklarını söyledi.

İşte öğretmenlerin attığı bazı tweetler:

MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Aksaray Valisi oldu TT listesine girdi MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Aksaray Valisi oldu TT listesine girdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu