MEB bursluluk sınavı sonuçları 2019 bugün öğrencilerin erişimine açılacak

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 Bursluluk sınav sonuçlarını bugün açıklayacak. Bursluluk sınavını kazanan öğrenciler eğitimleri bitene kadar devletten 260 lira almaya hak kazanacak. Önceki dönemlerde PYBS sınavı olarak bilinen 2019 bursluluk sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile sorgulanabilecek. 1 Ekim 2019 tarihinde başlayacak olan burs ödemeleri VakıfBank'a yapılacak.

22.07.2019 - 10:32
22.07.2019 - 11:10
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Bursluluk sınav sonuçları 2019 yılı için bugün açıklanıyor. Milli Bakanlığı bugün internet sitesi üzerinden bursluluk sınav sonuçlarını öğrencilerin erişimine açacak. Sınavı kazanan öğrenciler lise eğitimlerinin sonuna kadar devletten geri ödemesiz 260 lira alacak. Bursluluk parasına 18 yaşını doldurmamış öğrenciler alabilirken ilk bursluluk ödemesinin 1 Ekim 2019 tarihinde VakıfBank’a yapılacağı öğrenildi.

18 yaşını doldurana kadar alacaklar

Bursluluk sınav sonuçları belli olduktan sonra öğrenciler 18 yaşını doldurana kadar aynı sonuçlar geçerli olacak. Burs parası, 5. 6. 7. 8. sınıflar ile hazırlık sınıfı, 9. 10. 11. 12. sınıf öğrencilerine geri ödemesiz verilecek. Bursluluk sınavını kazanabilmek için öğrencilerin belli bir net sayısı çıkarması gerekiyor. 2019 İOKBS sınavında başarılı sayılmak için öğrencilerin 80 net yapması şartı aranıyor.

Bursluluk sınav sonuçları 2019 nereden sorgulanır?

Eski adıyla PYBS Olarak bilinen bursluluk sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı’nın http://odsgm.meb.gov.tr/ adresinden sorgulanabilecek. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra öğrenciler siteye girerek TC kimlik numaralarını yazıp sonuçlarını öğrenebilecek. Parasız yatılı ya da burslu okumaya hak kazanan öğrenciler sınav sonuç belgelerini elektronik ortamda alabilecekler. Aynı zamanda kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin velileri okullara giderek sonuç belgelerine ulaşabilecek.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim