Mayo ve Bikini Temizlemenin Püf Noktaları

Özel kumaş dokusuna sahip olan mayo ve bikinilerin hem hijyenik hem de daha uzun ömürlü olması için bazı yıkama ve kurutma talimatlarına uymak gereklidir. Bikini elde nasıl yıkanmalı, mayo yıkama ipuçları konusu yazımızın devamında..
17.08.2018 - 22:50
17.08.2018 - 22:50
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Güneş ışınları, kremler, tuzlu ve klorlu sular derken özenerek seçtiğimiz, çok sevdiğimiz ve büyük bütçelerle aldığımız mayo ve bikiniler kısa sürede yıpranabiliyor. Oysa kendine özel bir kumaşa sahip olan bu parçalar kendine has bir temizleme süreci gerektiriyor ve doğru adımlarla mayoların ömrünü uzatmak mümkün olabiliyor.Mayo nasıl temizlenirkonusu hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

mayo yıkama

Mayo Yıkama Talimatı

Bikini ve mayoların kullanıldığı yaz aylarında iyi bir bakım gerektirdiğini biliyoruz. Özellikle deniz ve havuz suyunun ömrünü kısalttığı mayolar, güneş ışıkları ya da kremlerinden de aynı şekilde hasar görüyor. Bu nedenle bazı püf noktalarına dikkat ederek yıkama ve temizleme hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor.

Mayo yıkamakiçin çok sık zahmet etmenize gerek yok, keza leke tutmayan bir malzemeden üretilmiş olan mayolar, gerekmedikçe yıkandığında yıpranabiliyor.

Mayoları her kullanımdan sonra soğuk suya tutarak durulamak gereklidir. Bu şekilde üzerinde bulunan deniz tuzlu ya da klorlu kirler mayoya zarar vermeden uzaklaştırılmalıdır. Mayoların yalnızca güneş görmüş olması dahi onları soğuk su kullanarak durulamanız için nedendir.

Mayo nasıl saklanmalıkonusundan önce elbette bir diğer adım olan kurutma geliyor.Mayoları kurutmak için deniz kenarını seçtiyseniz etrafına bir şemsiye ya da gölgelik koymanız gerekiyor. Gölgede kuruyan mayoyu hemen bez torba ya da hava alabilen bir poşete koyup saklamak gereklidir.

Mayoları evde kuruturken de yine balkon gibi güneş gören bir yer değil, gölgeyi tercih etmelisiniz. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta mandal kullanmaktan kaçınmaktır.Mayo nasıl saklanmalısorusu kadar nasıl kurutmalı konusu da ürünün ömrü için önem taşımakla birlikte, kumaş üzerinde izler meydana gelmemesi için kesinlikle mandal kullanılmamalıdır.

mayo yıkama

Mayoları yıkamak için makinede yıpranmasına izin vermek yerine elde yıkamaya özen gösterilmelidir.Mayo elde nasıl yıkanırkonusuna gelecek olursak, yine soğuk su kullanılması gerektiğinin altını çiziyoruz. Lastikli kumaş yapısının bozulmaması için mayoları yıkarken deterjan yerine beyaz sabun tercih edilebilir.

Mayoları durulurken de kuvvetli bir şekilde çitilemek yerine nazikçe suya bastırmak ve çıkarmak gerekiyor. Mayoları yıkamak konusunda ne derece hassas olursanız olun çok sık aynı mayoyu kullanmak da bir diğer yıpranma nedeni olacaktır. Bu yüzden aynı mayoyu sürekli giymek yerine iki ya da üç çift mayo bulundurmalı ve bunları dönüşümlü olarak kullanmalısınız.

mayo yıkama

Mayo modeli tercih ederken de fazla canlı ve parlak renkler tercih etmemeli, canlı renklerin güneş ışığı ve suyla birlikte daha kolay solup yıpranacağı unutulmamalıdır. Mayoları poşetinden çıkarıp kullanılmayan süre boyunca açık ve hava alan bir yerde muhafaza etmeli böylece temiz havayla ömrünün uzamasını sağlamalısınız.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Künye | İletişim