1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Mayıs 2018 Kamuya Memur ve Personel Alımı İlanları (KPSS'li KPSS'siz Memur Alımı Yapılacak
Mayıs 2018 Kamuya Memur ve Personel Alımı İlanları (KPSS'li KPSS'siz Memur Alımı Yapılacak

Mayıs 2018 Kamuya Memur ve Personel Alımı İlanları (KPSS'li KPSS'siz Memur Alımı Yapılacak

Kamu kurum ve kuruluşları personel eksikliklerini gidermek için 2018 Mayıs ayında da alımlara devam ediyor. Mayıs ayı kamuya memur alımı hakkında bütün detayları sizler için derledik…

A+A-

Kamu kurum ve kuruluşlarında eksik personel açığının tamamlanması için alımlar devam ediyor. 2018 Mayıs ayında da birçok kadro ve pozisyona alım yapılacak. Nisan ayının son günleri itibari ile Mayıs ayı kamuya memur alımı ilanları yayınlanmaya başladı bile. Mayıs ayında farklı kamu kurum ve kuruluşlarına 25 binden fazla personel alımı yapılması bekleniyor. Memur alımı başvuruları için adayların, kurumların aradığı özellikleri taşımaları gerekiyor.

Mayıs ayı kamuya memur alımı ilanlarında aranan bütün şartları ve detayları inceledik. Bazı kurumlar alımlar için KPSS şartı ararken, bazıları ise KPSS’siz alım yapıyor. Yine aynı şekilde yabancı dil seviyesine göre alım yapan kurumlar ve kuruluşlar da bulunuyor. KPSS Şartı Olmadan Memur Personel Alımı haberlerini takip eden ve geçtiğimiz yıl sınavı kaçıran bir çok kişinin de gözü kulağı bu ilanlarda.

KURUMLARIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU KPSS ŞARTI ARIYOR

KPSS şartı ile personel alımı yapan kurum sayısı ise aramayanlara oranla daha fazla. Genel olarak kurumlar minimum taban puan üzerinden memur alımı yapıyor. Memur alımı başvurularında ise en yüksek puan baz alınıyor ve kurumun kendi yaptığı sınava bu sıralamanın içerisinde olan adaylar başvuru hakkı kazanıyor. Kadrolar, ortalamada en yüksek puan alan adaydan başlanarak dolduruluyor.

KPSS’DEN 55 PUAN ALMIŞ OLMAK YETERLİ

Kurumlar KPSS puanı ile memur alımı yaparken, adaylardan en az 55 puan almış olmalarını istiyor. Genel olarak en az Lise mezunu olmak şartı ile memur alımı yapan kurumlara Önlisans ve Lisans mezunu adaylar, KPSSP94 ve KPSSP93 puan türü üzerinden başvuru yapabiliyor.

MEMUR ALIMI İÇİN ARANAN GENEL NİTELİKLER

Adayların Mayıs ayı memur personel alımı ilanlarına başvuru yapabilmek için öncelikte Türkiye Vatandaşı olmaları gerekiyor. 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesinde istenilen şartları taşıyan adaylar, en az lise mezunu olmaları durumunda başvuru yapabiliyor. Ayrıca adayların kamu haklarından mahrum bulunmamaları, yaş şartına uygun olmaları, KPSS şartı ile memur alımı yapan kurumlara başvuru yapmak için KPSS’ye girmiş olmaları da gerekiyor.

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Mayıs ayı memur alımı ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar için biz de bir araştırma yaptık. Aşağıda bulunan tabloda, Mayıs ayı personel alımı ilanları yer alıyor. Bu ilanları açan kurumların kendi sitelerinden ya da DPB internet sitesi üzerinden ilanların detaylarına ulaşılabilir. Başvuru yapmak için adayların başvuru sürelerini ve aranan nitelikleri iyice incelemesi, süresi içerisinde uygun oldukları ilanlara başvuru yapmaları gerekiyor.

Mayıs ayı ve yıl içerisinde yapılacak olan bütün memur alımları için sitemizi düzenli olarak takip edebilir, 2018 memur alımı ve 2018 personel alımı ilanlarından anında haberdar olabilirsiniz.

MAYIS AYI MEMUR PERSONEL ALIMLARI İLAN TABLOSU

Mayıs 2018 Kamuya Memur ve Personel Alımı İlanları (KPSS'li KPSS'siz Memur Alımı Yapılacak

Mayıs 2018 Kamuya Memur ve Personel Alımı İlanları (KPSS'li KPSS'siz Memur Alımı Yapılacak

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.