Maydanoz Kürü Tarifi, Maydanoz Kürü Ne İşe Yarar?

NAVİGASYONMaydanoz Kürü Nedir?Maydanoz Kürünün Faydaları Nelerdir?Maydanoz Kürü Tarifi Yağ yakımını hızlandırmak için kullanılan doğal su ve kürler, diyeti desteklemek için oldukça sık başvurulan yöntemlerdir. Diyet uzmanlarınca da desteklenen bu fikir sayesinde besinlerin içeriğindeki faydalı bileşenlerle genel sağlık durumunun da iyileştirmek mümkün olmaktadır. Yağ yakıcı kürler arasında yer alan maydanoz kürüyse yalnızca yağ yakmak için değil, […]

27.05.2019 - 17:22
27.05.2019 - 17:22
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Yağ yakımını hızlandırmak için kullanılan doğal su ve kürler, diyeti desteklemek için oldukça sık başvurulan yöntemlerdir. Diyet uzmanlarınca da desteklenen bu fikir sayesinde besinlerin içeriğindeki faydalı bileşenlerle genel sağlık durumunun da iyileştirmek mümkün olmaktadır. Yağ yakıcı kürler arasında yer alan maydanoz kürüyse yalnızca yağ yakmak için değil,  enerjiyi ve verimliliği artırmak için de birebirdir. Maydanoz kürü nedir, nasıl hazırlanır, ne işe yarar konularını aşağıdaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

maydanoz kürü

Maydanoz Kürü Nedir?

Maydanoz Kürü Nedir?

Maydanoz kürü yani bir bakıma maydanoz suyu, oldukça yüksek bir besin değerine sahiptir. Maydanozun içeriğinde bulunan kalsiyum, demir, potasyum mineralleri ve A,C,K vitaminleri vücut üzerinde sayısız faydaya sahiptir. Bilimsel olarak ispatlanmış olmasa da maydanoz kürü deneyen birçok kişi ödem atma, adet döngüsünde ağrı, idrar yolu enfeksiyonu, böbrek taşı ve öksürük gibi solunum yolu problemlerinde etkili sonuçlar almıştır.

Maydanoz Kürünün Faydaları Nelerdir?

Hastalık ve alerjilere karşı koruyan maydanoz suyunun faydaları bağışıklık sistemini güçlendirme üzerinde oldukça etkilidir. Öyle ki farklı kanser türlerine karşı korur ve bu türler arasında göğüs kanseri, kolon kanseri gibi önemli hastalıklar yer alır.

Doğal idrar söktürücü olan maydanoz kürü vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur ve ödem sorununu çözer.

Kan ve dolaşım sistemi üzerinde de etkileri olan bu doğal su, kan basıncını düşürür, kanı temizler ve bu yönleriyle yüksek tansiyon için de kullanılabilir. Kalbi güçlendirirken bir yandan damarları korur ve kırmızı kan hücrelerinin oluşumunu destekler. Yüksek demir içeriğiyle bir diğer dolaşım problemi olan anemi üzerinde de olumlu etkiler sağlayarak yararların da daha hızlı iyileşmesini sağlar.

Kadın sağlığı için önerilen kürler arasında yer alan maydanoz suyunun yararları saymakla bitmiyor, denebilir. Yaşlanma etkilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olan içeriğiyle cilde elastikiyet ve nem kazandıran maydanoz suyunu kadınların tercih etmesinin bir diğer nedeni de regl ağrılarına iyi gelmesi, regl tarihlerini düzenlemeye yardımcı olması ve doğurganlığı arttırmasıdır.

Maydanoz Kürü Tarifi

Yarım demet kadar maydanoz iki su bardağı su içine konulur. Burada dikkat edilmesi gerekenler maydanozu sapıyla direkt koymak, kahverengi kökleri varsa onları ayıklamak, maydanozun taze ve yeşil olmasına dikkat etmektir.

maydanoz kürü

Maydanoz Kürü Tarifi

Maydanozları kaynadıktan 3 dakika sonra ocaktan alın ve 10 dakika kadar demlenmesini bekledikten sonra içebilirsiniz. Dileyenler bu suyu limonla tatlandırabilir.

Hazırlanan şu her gün bir bardak olmak üzere 15 güne kadar tüketilebilir. 15 gün sonrasında minimum 10 gün ara vermek kaydıyla yeniden kür uygulamasına başlanabilir.

Hamilelerin kullanmasında sakınca bulunan bu suyu aynı zamanda gastrit ve böbrek enfeksiyonu sorunu olanların tüketmeden önce uzman doktora danışması gereklidir.

 

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim