Kadın

Masseter Botoksu – Çene Botoksu Nedir?

Estetik uygulamalar içerisinde en fazla tercih edilen işlemlerden bir tanesi de çene botoksu uygulamasıdır. Konusunda uzman olan estetisyenler tarafından başarılı bir şekilde uygulanan masseter botoksu ile yüz hatlarına daha kadınsı hatlar verilebilmektedir.

Botoks enjeksiyonları çok çeşitli amaçlar için kullanılabilmektedir. Örneğin; migren ağrılarının şiddetinin azaltılmasında, kas gevşetilmesinde, estetik operasyonlarda başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Kadınlar arasında oldukça popüler olan botoks enjeksiyonları, belirli dozlarla, deri altı kas dokusuna botulinum toksini enjekte edilmesiyle başlıyor. Toksin uygulandığı bölge üzerinde felç etkisi yaratarak en iyi sonucun alınmasını sağlıyor.

Masseter Botoksunun Etkisi Ne kadar Sürer?

Masster botoks uygulaması, ortalama olarak 10 dakika süresinde tamamlanan, ağrısız ve acısız bir uygulamadır. İyileşme gibi bir aşaması bulunmadığı gibi etkisini hemen göstermeye başlar. Uygulamadan tam sonuç alınması ise yaklaşık olarak 1 ay süresince devam eder. Ek seanslar yapılan botoks enjeksiyonlarının kalıcı olmasını sağlamak amacıyla gerçekleşmektedir.

Masseter kasına yani çene bölgesine botoks yaptırmayı isteyenler mutlaka konusunda uzman olan kişiler tarafından uygulanmalıdır.

[su_accordion][su_spoiler title=”KAYNAKLAR” open=”no” style=”default” icon=”plus” anchor=”Kaynaklar” class=””]

www.memorial.com.tr[/su_spoiler] [/su_accordion]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu