Mardin’de HDP’li belediyeler resmi web sitelerini güncelledi: Atatürk ve Türk bayrağı resimleri kaldırıldı

Yerel seçimlerde Mardin'de başkanlığa seçilen HDP'li belediyelerin Resmi Web siteleri üzerinden Atatürk ve Türk bayrağı resimleri kaldırıldı.

07.08.2019 - 13:26
07.08.2019 - 15:43
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Mardin’de 31 Mart yerel seçimlerinin ardından HDP’li adayların kazandığı belediyeler resmi web sitelerini güncelledi. Yapılan çalışma sonucunda HDP’li belediyelerin resmi web sitelerinde Atatürk ve Türk bayrağı resimlerinin kaldırıldığı görüldü.

Kayyum döneminde düzenlenmişti

Mardin’de Kayyum döneminde web sitelerinin yeniden düzenlendiğini belirten Artuklu 1071 Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Murat Kırmızıoğlu, şu anda gelen HDP’li belediye başkanlarının web sitelerinde yer alan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerin kanından rengini alan Türk bayrağı resimlerinin kaldırılmasına tepki gösterdi.

Vatan hainliğidir

Kırmızıoğlu açıklamasında, bunun vatan hainliğinden başka bir açıklaması olamayacağını belirterek, Mardin’de devletin yerel belediyecilikte hizmet kolu olan, vatandaşa hizmetle yükümlü olan belediyelerin resmi web sayfalarından Türk bayrağının ve Atatürk portresini kaldırıldığını dile getirdi. HDP’li Nusaybin, Mardin Büyükşehir Belediyesi, Derik Belediyesi ve Savur Belediyesi’nin amacının ne olduğunu bilmediklerini belirten Kırmızıoğlu, sayfalarda Türk bayrağının kaldırılmasının hiçbir açıklaması olamayacağını, sinsice ve haince binlerce asker polis ve sivil vatandaşın şehit eden anlayışın belediyelerde vatandaşa hizmet değil bölücülük yapmasının kabul edilir bir şey olmadığını ifade etti.

Nifak tohumları ekmekte

Belediyelerin Sinsice işlemeye çalıştığı bu plana Derik Belediyesi tarafından başka bir boyut kazandırıldığını belirten Kırmızıoğlu, belediyede Türkçe konuşmayı yasakladığını ve birçok Belediyenin çalışanlarına kürtçe konuşma dayatması yaparak hem binlerce yıllık kardeşliği bölmek hem de nifak tohumları ekmekte olduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim