Magazin

Manken Iman Casablanca’dan Adnan Oktar İtirafı: “Az Kalsın ‘Kedicik’ Olacaktım”

Türkiye’de yaşayan Faslı manken Iman Casablanca, Türkiye’ye geldiği ilk günlerde Adnan Oktar örgütünün oltasına takıldığını anlattı. Örgüte kadın bulan ‘baş avcı’ Bora Yıldız’ın peşine düştüğünü ve kendisini Adnan Hoca ile görüştürdüğünü söyleyen manken, izini kaybettirmek için evini değiştirmiş. 

İşte ünlü manken Iman Sacablanca’nın Posta’dan Alev Gürsoy Cimin’e verdiği röportajdan satır başları… 

Kaynak: https://www.posta.com.tr/galeri/iman-…

Iman Casablanca, 2017’de yerleştiği Türkiye’de sosyal medyadan kendisine ulaşan bazı kimselerin “Biz reklam ajansıyız, sizinle iş görüşmek istiyoruz” dediğini söyledi.

Casablanca, görüşmede Bora Yıldız’la tanıştığını belirterek, “Sürekli WhatsApp’tan yazmaya başladı. Ama ben cevap vermeyince aşık numarasından olayı iş görüşmesine çevirdi. Toplantı yaptık. Bana Adnan Oktar’ı anlattı. ‘Çok güçlü bir iş insanıdır. Sana inanırsa çok iyi yerlere gelirsin’ diye övdü” dedi.

Bora Yıldız’ın kendisini Adnan Oktar’a götürdüğünü söyleyen Casablanca yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Orada çok ürktüm, koskocaman bir malikane; kapıda eli silahlı korumalar vardı. Bir şeylerin yanlış olduğunu o an hissettim. Adnan Oktar hemen yanımıza geldi. Bana kendini anlatmaya başladı. Kitaplarının Fransızca versiyonunu verdi ve kendisinin yazdığını iddia etti. Ben Fransızca konuşmaya başlayınca cevap veremedi. Fransızca kitap yazıyorsun ama Fransızca cevap veremiyorsun, çok tuhaf.”

Örgüt üyelerinin kendisine orada kalmasını ve A9 kanalındaki programlara katılması için yüksek ücret teklif ettiğini anlatan Casablanca şöyle devam etti:

‘O an ‘Hayır’ deseydim başıma bir şey geleceğinden korktum. ‘Eve gidip toparlanmam lazım. Yarın gelirim’ diyerek malikaneden ayrıldım. Çıkar çıkmaz Bora Yıldız’ı her yerden engelledim. Ajans sandığım yerde adresimi bir forma yazmıştım. Bu yüzden Cihangir’den Tarabya’ya taşındım. Zaten sonradan beni çok aramışlar.’

Best Model Of The World 2018 birincisi olan ve dokuz yıldır Türkiye’de yaşayan, Faslı manken ve oyuncu Iman Casablanca aslında matematik mühendisi. Beş dili ana dili gibi konuşuyor. Tam bir Türkiye aşığı ama başka bir ülkede ailesinin desteği olmadan tek başına yaşamanın zor olduğunu söylüyor. Meğer o da Adnan Oktar ve örgütünün radarına takılmış. Kendi ifadesiyle ‘kedicik’ olmaktan son anda kurtulmuş. Gerisini ondan dinleyelim.

Kaynak: https://onedio.com/haber/manken-iman-casablanca-dan-adnan-oktar-itirafi-az-kalsin-kedicik-olacaktim-1184971

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu