Manisa’da Zehirlenen Askerlere İlişkin İddianame

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
21 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

25 Mayıs 2017 tarihinde Manisa’daki Batı Kışla Tugayı’nda yaşanan yemekten zehirlenme olayında 721 asker rahatsızlanmış ve 1 asker hayatını kaybetmişti. Olayla ilgili olarak Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, kışlanın yemek işini sağlayan şirket çalışanları ve yemekhane sorumlusu muvazzaf askerlerin de aralarında yer aldığı 35 kişi hakkında iddianame hazırlanarak dava açıldı.

28 Kişi Hakkında Hapis Cezası Talep Edildi

Toplam 86 sayfadan oluşan iddianamede 28 kişi hakkında “taksirle ölüme ve birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olmak” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası talep edilirken, 7 kişi hakkında da “görevi ihmal” suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istendi. Yemekten zehirlenen 721 asker davada müşteki olarak yer alırken, yaşamını yitiren Er Hüsnü Özel’in kesin ölüm nedeninin gıda zehirlenmesi olduğu belirtilen iddianamede, hem yemeklerdeki malzemenin ve hem de suyun sorunlu olduğu ifade edildi.

Diğer yandan, yemek firmasının Manisa temsilcisi Veysel Ahmet Gürcüm ile mutfaktan sorumlu Binbaşı Alper Akyol’un da aralarında yer aldığı sanıklar arasında donmuş eti mevzuat ve yönergelere aykırı olarak suda çözen şirket çalışanı Cahit Biçer ise iddianamede 1 numaralı sanık olarak gösterildi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com