Manisa’da 14 ilçede içme suları sağlıksız

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
24 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Ak Partili başkan ile MHP’li başkan Manisa’da birbirlerine girdiler. AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Manisa’da 14 ilçenin suyunun hala mikroplu olduğunu belirterek sağlıksız koşulların oluştuğunu dile getirdi. Bu belgeleri istatistikler yoluyla posta sayesinde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e gönderildi.

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, son laboratuar analizleri neticesinde 14 ilçenin suyunun mikroplu ve sağlıksız olduğunu içeren belgeleri posta yoluyla Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e gönderimini sağladı. Manisa PTT Müdürlüğü önünde basına açıklamalarda bulunan Özdağ, ilçelerdeki içme sularının sağlıksız olduğunu belirterek bazı değerlendirmeler yaptı. Mikroplu suları vatandaşa verenlere tepki gösteren Özdağ, belediyelerin suyunun artık temiz olması gerekliliğini söyledi.

Manisa’da İçme Suyunda Kirlilik

Selçuk Özdağ, “Daha önce bazı tespitlerde bulunduk. 14 ilçedeki şebeke suyunun kirli olduğunu dile getirdik. Büyükşehir Belediyesi bazı yerlerde temizlik başlatsa da bunlar yeterli gözükmüyor. Şebeke suyu temiz olan ilçelerden bazı numuneler aldık. Bunları laboratuar analizleri ile besledik. Sonuçları hep beraber göreceğiz.”

“İl Halk Sağlığı Müdürlüğünden aldığımız 17 ilçede bulunan camiler, hastaneler, su depoları, okullar ve sokaktaki çeşmelerden numuneler aldık. Bize temiz olduğunu söyledikleri suları analiz ettik ve kendilerine gönderiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Özdağ, Başkan Ergün’ün kendisinin büyükşehir belediye için başkan adayı olmasından korktuğunu belirterek bunda çekinecek bir şey olmadığını ifade etti.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com