Manavgat’ta orman yangınına sebep olan mangalcılar etleri mangalda bırakıp kaçtı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 1,5 hektar arazinin zarar gördüğü yangının piknikçilerin mangal ateşi yüzünden çıktığı öğrenildi.

09.08.2019 - 11:15
09.08.2019 - 11:34
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Manavgat Karacalar Mahallesi Hacıisali mevkiinde arazide çıkan yangının nedeni belli oldu. Yangında 1,5 hektar arazi zarar görürken Orman İşletmesine ait 1 arozöz, 2 su tankı, ilk müdahale aracı ve 3 pikap ile Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait iki itfaiye yangına müdahalede oldu bulundu

Mangalcılar yüzünden çıktı

Yangının söndürülmesinin ardından itfaiye ekipleri bölgede kontrol gerçekleştirdi. Yangının çıkış noktasında ki incelemede mangal yapan kişilerin ızgaralarını bırakarak kaçtıkları görülürken mangalda hala etin olması dikkatlerden kaçmadı. Yangının söndürülmesinin ardından açıklama yapan Manavgat Orman İşletme Müdürü Sedat Çalış, vatandaşlardan belediyeler tarafından belirlenen alanlar dışında piknik yapmamalarını, ateş ve mangal yakmamalarını istedi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim