Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Malign Mezenkimal Tümör Nedir?

4. kez girdiği kanser mücadelesini kaybeden Neslican Tay'ın Malign mezenkimal tümör nedeniyle hayatını kaybettiği tespit edildi.
Son Güncelleme:
 Malign Mezenkimal Tümör Nedir?

Daha önce kanserle verdiği mücadele bir bacağını kaybeden ve henüz 21 yaşında olan Neslican Tay 4. Kez kansere yakalandığını duyurmuştu. Ağır bir hastalık dönemi geçiren genç kız sosyal medyada yaptığı umut verici paylaşımlarla pek çok kişiye yaşama sevinci aşıladı. Dün akşam yoğun bakım ünitesinde verdiği mücadeleyi kaybeden genç kız tüm ülkeyi yasa boğdu. Genç kızın savaş verdiği tümörün isminin Malign mezenkiml tümörü olduğu belirlendi. Pek çok kişi genç kızın ölümünün ardından hastalığını araştırmaya başladı.

Mezenkimal Tümör Nedir?

Bu tümör türünün erişkinlerde yüzde 10 oranında olduğu tespit edildi. Genellikle çocuklarda daha yaygın olduğu belirlenmiştir. Malign tümör olarak ortaya çıkma evresinin yetişkinlerde yüzde 55 çocuklarda ise yüzde 85 oranında olması dikkat çekiyor.

Bu tümörler farklı bölgelerde tümörleri taklit ettikleri için yanlış teşhis konulma olasılığı yüksektir. Hastanın yaşı ve semptomları düşünüldüğü zaman belirtiler farklılık gösterebilir. Diğer tümörlere göre hızlı bir şekilde büyürler. Bu tümörlerin türü ne olursa olsun erken fark edildikleri takdirde tamamen çıkarılma olasılıkları yüksektir. Ancak vücudun hangi bölgesinde olduğu son derece önemlidir. Sınıflandırılması tedavi süreci açısından önemlidir ancak henüz sınıflandırma konusunda bir çalışma yapılmamıştır. Tehlikeli bir tümör türü olduğu söylenir.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Mucize Doktor Dizisi Neden Bu Kadar Tuttu
6 11 2019 - 12:39
Müge Anlı Nazife Demirel Videosu Hakkında Açıklama Yaptı
4 10 2019 - 13:37
Volkswagen Türkiye’yi Tercih Edince Bulgarlar Çılgına Döndü
4 10 2019 - 12:56
Fatih Terim Devre Arasında Kadar Yeni Bir Onyekuru İstiyor
4 10 2019 - 10:56
Chloe’den Geçtiğimiz Aylarda Boşanan Serdar Ortaç Gizemli Bir Kadınla Yakalandı
4 10 2019 - 10:27
Sosyal Medyada Türkiye’nin Milli Değerlerine Ve Şehitlere Küfürler Yağdıran Çocuk Gözaltına Alındı
3 10 2019 - 21:01
Yorum Yap