Malatya’ya İnen Gizemli Rus Uçağının S-400 Hava Savunma Sistemi ile İlgili Olduğu İddia Edildi

Türkiye'nin Rusya'dan aldığı S-400 hava savunma sistemlerinin Türkiye'ye doğru yola çıktığı Rus haber ajanslarında yer aldı. Akşam saatlerinde ise Malatya Erhaç havalimanına Rusya Hava Kuvvetleri'ne ait gizemli bir uçak indi. Malatya’ya inen bu uçağın füze savunma sistemleri ile ilgili olduğu tahmin ediliyor.

10.07.2019 - 11:45
10.07.2019 - 13:55
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Moskova’dan Türkiye saati ile 16.05 de kalkan uçak akşam saatlerinde Malatya’ya ulaştı. Radar verilerine göre uçak RA-85559 tescilli (RFF7333) Tupolev Tu-154B-2 tipi askeri yolcu uçağıydı. Dün basına yansıyan haberlerde S-400 füzelerinin konuşlandırılma yerlerinden birinin Malatya olacağı gündeme gelmişti. Ancak henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar Paylaştı

Malatya inen uçakla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, Malatya’ya dün akşam saatlerinde inen uçağın S-400 füzelerini taşımadığını sadece füzelerle ilgili taşıdığını dile getirdi. Abdullah Ağar S-400 füzelerini taşıyacak olan uçağa dair de paylaşım yaparak, “Rusların Hacı Murat’ı” ifadelerini kullandı.

Suriye Sınırında Konuşlanacak

Türkiye’nin Rusya’dan aldığı S-400 füzeleri bu hafta içinde Türkiye’ye ulaşacak. Hava savunma sistemlerinin her an gelebileceği konuşulurken istemin nerede konuşlandırılacağı İse merak konusu olmuştu. S 400 hava savunma sistemlerinin ilk bataryasının Suriye sınırında Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde konuşlandırılacağı öğrenildi. Füzelerin ikinci bataryası ise Malatya’da ya da Hatay’da konuşlandırılacak.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim