Malatya’daki uçak kazasında FETÖ parmağı

15 Temmuz darbe girişimi soruşturmasında 2015 senesinde Malatya'dan planlı gece uçuş eğitimi için kalkan keşif uçağının düşmesindeki sır perdesi aralanıyor.

07.01.2018 - 13:48
07.01.2018 - 13:48
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

15 Temmuz darbe girişimi soruşturmasında 2015 senesinde Malatya’dan planlı gece uçuş eğitimi için kalkan keşif uçağının düşmesindeki sır perdesi aralandı. 4 pilotun şehit olduğu kazada FETÖ’cü komutanların kule talimatlarıyla uçağı dağ seviyesine indirdiği iddia ediliyor.

Malatya’da 2015 yılı Şubat ayında 7’nci Ana Jet Üssü’nden planlı gece uçuş eğitimi için kalkan iki RF-4E keşif uçağı dağa çakılmış ve ardından 4 pilotumuz şehit olmuştu. Bu kazada yaşanan skandallar daha sonrasında araştırmalar neticesinde ortaya çıktı. Kazada en büyük kusura sahip olduğu öne sürülen ve FETÖ’den tutuklanan Filo Komutanı Kurmay Binbaşı Ali Ertürk’ü, idari soruşturmada aklayan raporda ‘başkan’ olarak imzası bulunan Korgeneral Hasan Hüseyin Demiraslan’ın da aralarında yer aldığı 3 generalin de yine FETÖ’den tutuklandıkları belirtildi.

Skandallar Patlak Verdi

Kazada, Kurmay Binbaşı Salih Sezer, Üsteğmenler; Salih Atalay ile Zeynel Özbahçeçi ve Onur Özkaya şehit düşmüş ve yaşanan skandallar kazadan sonra ortaya çıkmıştı. Son olarak kısa süre önce tamamlanan kaza raporunu da şehit pilot Üsteğmen Onur Özkaya’nın kayınpederi, aynı zamanda Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan Kurmay Pilot Albay olarak emekli olan Tayyip Özsever de uzman gözüyle incelemelerini aktardı. Eldeki teknik bilgilerden pilotların verdiği rota yerine uçağın bilinçli olarak dağ seviyesine kadar indirildikleri kanaatine varılınca gerçekler ortaya çıkmış oldu.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim