Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Makyajsız Güzel Görünmenin Yolları

Son Güncelleme:
 Makyajsız Güzel Görünmenin Yolları

Makyaj yapan kadınların kendini çok daha öz güvenli ve bakımlı hissetmesi normaldir. Ancak gündelik hayatta her zaman makyaj yapmaya fırsat bulunamayabilir ya da makyajın cildimizde oluşturduğu yan etkilerden kurtulmak için makyajdan yer yer de olsa kaçınmak gerekebilir. Siz de makyajsız güzellik için hazırladığımız önerileri aşağıdaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

makyajsız güzellik

Cilt Bakımı

Cilt temizliği makyajsız da güzel görünmek için en önemli adımdır. Cildinizde biriken ölü hücreleri ve kiri gündelik olarak arındırmak ürün kullanmasanız dahi aydınlık ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayabilir.

En az temizlik kadar önemli bir diğer adım da cildi nemlendirme ile sağlanır. Işıldayan bir cilde sahip olduğunu gördüğümüz tüm kadınlar cildinin temizliği kadar hem içeriden hem de dışarıdan nemlendirmeye

İyi nemlenmiş ve ışıl ışıl parlayan bir cilde sahipseniz, makyaj yapmaya ihtiyaç bile duymazsınız.Gece yatmadan önce cildinize uygulayacağınız nemlendirici, sabahları sağlıklı bir ciltle uyanmanızı sağlayacak.

Göz çevresiyse cilt bakımında dikkat edilmesi gereken en hassas bölge olarak ekstra özeni hak eder. Geceleri uyku öncesinde yorgunluğun da etkisiyle rengi koyulaşan göz çevresine özel kremler uygulayarak hem yaşlanmayı yavaşlatabilir hem de cilt bütünlüğünü koruyabilirsiniz. Göz çevresindeki koyulukları önlemek gibi cildi de daha genç göstermenin dikkat edilmesi gereken önemli bir yolu en az 7 saatlik uykuyu alışkanlık haline getirmektir.

makyajsız güzellik

Cildi temizlemek gibi arındırmak ve daha derinlemesine temizlemek için yer yer daha etkili uygulamalara yer vermek gerekir. Bunun için haftada 2 gün cilt peelingi yapmak ve bunu cilt tipinize uygun ürünlerle yapmaya dikkat etmek, makyajsız da duru bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. Cildi ölü deriden arındırmak olası cilt problemlerini engelleyeceğinden makyaj ürünü kullanarak cilt kusurlarını kamufle etme ihtiyacını yok edecektir.

Yüz Bakımı

Cildiniz gibi kaş ve kirpiklerinizi de doğal güzellik yaratmak için kullanabilirsiniz. Kaşlarınızın çevresindeki fazla tüylerden kurtulup kaşlarınızı çapraz yukarı doğru tarayın, yarattığımız bu görüntünün bakışlarınızı ne denli değiştirdiğine siz de inanamayacaksınız.

Kirpikleriniz makyaj ürünlerinden en çok nasiplenen bölgelerden biri, çünkü her kadının siyah ve uzun kirpiklere sahip olmak ortak dileği. Gece yatmadan önce Hint yağı, badem yağı bitkisel ürünleri kullanmak, düzenli kullanımla maskara ihtiyacınızı ortadan kaldıracaktır.

makyajsız güzellik

Dişlerinizi parlatmak gülüşünüzü baştan aşağı değiştirecek ve sizi çok daha etkileyici kılacak önemli bir öneridir. Dişleri beyazlatmak için öneriler arasında çilek ya da muz peelingi gibi pek çok doğal yöntem görebilir ya da sadece karbonatla dişlerinizi fırçalamayı deneyebilirsiniz. Dişlerinizi fırçalarken fırçayı temizleyip dudaklarınıza da peeling yapmak, onları çok daha kırmızı ve dolgun gösterecektir. Bu sayede evden çıkmadan önce çantanıza ruj atmanıza gerek kalmadan çekici gülüşlere sahip olabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Koronavirüs sonrası çocuklarda hızla yayılan bu belirtiler için kırmızı alarm verildi!
27 04 2020 - 15:48
Şükriye Tutkun CHP’nin Fahrettin Altun yalanını ortaya çıkardı
26 04 2020 - 19:38
Virülans nedir? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca anlattı gündem oldu
23 04 2020 - 15:15
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Salgın artık kontrolümüz altında
22 04 2020 - 20:48
Türkiye koronavirüs pik noktasını 3 Mayıs’ta 100 bin 900 vakayla görebilir
21 04 2020 - 11:23
Koronavirüs epilepsi hastalarını nasıl etkiliyor? Koronavirüste epilepsi nöbetlerini engellemenin yolları!
19 04 2020 - 13:56
Yorum Yap