Makyajla Daha Dolgun Dudaklara Sahip Olmanın Yolları

Kusurları saklamak ve güzel bulunan yönleri öne çıkarmak için yaygın bir şekilde makyaj modellerinden yardım alıyoruz. Ancak makyajın bilinmesi ve kesinlikle keşfedilmesi gereken bir diğer yönü de yüzdeki kısımların istenilen formda gösterilebilmesidir. Bu amaçla yapılan makyaj yöntemlerinden makyajla dudak kalınlaştırma için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz. Dudaklar Nasıl Dolgunlaştırılır? Dudak makyajı hileleri ile dudaklara daha dolgun bir görünüm kazandırılabiliyor olsa […]

19.10.2018 - 9:00
19.10.2018 - 0:24
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Kusurları saklamak ve güzel bulunan yönleri öne çıkarmak için yaygın bir şekilde makyaj modellerinden yardım alıyoruz. Ancak makyajın bilinmesi ve kesinlikle keşfedilmesi gereken bir diğer yönü de yüzdeki kısımların istenilen formda gösterilebilmesidir. Bu amaçla yapılan makyaj yöntemlerindenmakyajla dudak kalınlaştırmaiçin aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

dolgun dudak makyajı

Dudaklar Nasıl Dolgunlaştırılır?

Dudak makyajı hileleriile dudaklara daha dolgun bir görünüm kazandırılabiliyor olsa da dudakları makyaj öncesinde doğru şekilde hazırlayarak onları doğal yollardan daha kalın göstermek de mümkündür. Dudaklara dolgun bir görünüm vermek ve aynı zamanda onları ölü hücrelerden arındırmak için hazırlık aşamasında peeling uygulamak oldukça mantıklı olacaktır.

Dudakların makyaj öncesinde pürüzsüz bir görünüme sahip olması için uygulanabilecekdudak peelingitarifi için iki farklı malzemeye ihtiyacımız olacaktır: toz şeker ve bal. Hemen her evde bulunan bu iki malzemeyi karışıtıp 5 dakika boyunca dudaklara masaj yaparak uygulamak, dudakları taptaze, canlı ve nemli bir görünüme kavuşturacaktır.

dolgun dudak makyajı

Dudakları pürüzsüz göstermek için temelde kan dolaşımını artırmak gerekmekte olup bunun en kolay yollarından biri de diş fırçasıyla dudakları fırçalamaktır. Fazla hassas yapıda olduğundan dudaklara fazla bastırmaya gerek olmayan bu yöntemin ardından nemlendirici kremler uygulamak da daha canlı ve doğal olarak çekici dudaklar elde etmenizi sağlayacaktır.

Dudaklarda kalıcı olarak dolgun bir görünüme sahip olmak istiyorsanızDudak Dolgusu Nedir? Yan Etkileri ve Riskleri Nelerdir? yazımızı okumanız faydalı olacaktır.

Dolgun Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj öncesinde dudakları hazırladıktan sonra öncelikle dudağın mat bir görünüm kazanarak makyajı daha iyi şekilde belli etmesi için transparan bir pudrayla rengi eşitlenir. Pudrayı uygulamak aynı zamanda rujun kalıcılığının artmasını sağlayacaktır.

Dudak makyajı malzemeleriarasında ikinci sırada gelen ürün ise dudak kalemi olacaktır. Pudra uygulaması sonrasında uygun renkte bir dudak kalemiyle dudak çizgileri çerçeve halinde çizilmelidir. Dudaklara daha dolgun bir görünüm vermek adına kalem dudak çizgisi üzerinden değil, biraz daha geniş bir şekilde dudağı çerçeve içine alarak çizilmelidir.

dolgun dudak makyajı

Seçilen rujun dudak kalemine uygun renkte olması kadar koyu renklerde olması da önemlidir. Çünkü koyu renklerdeki rujlar dişleri daha beyaz göstermenin yanında dudakları da daha dolgun ve çekici gösterecektir.

Ruju iki kat uygulamak, dudaklara hacim vermenin yanında rujun kalıcılığını da artıracaktır. Ancak dudağa sürülen rujun ilk katında bir peçeteyi öperek rujun fazlasını atmalı, zemin rengini bu şekilde sabitledikten sonra ikinci katı uygulamalısınız.

Rujun üzerinden geçeceğiniz bir kat parlatıcı sayesinde daha nemli görünen ve hacmi arttırılan dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dilersenizdudak büyütmeişini biraz daha profesyonel bir şekilde yapmak için üst ve alt dudağın iç ve orta kısımlarına rujun orijinal renginden iki ton açık bir ruj sürerek ombreli renkler elde edebilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim