Az Bilinen Makyaj Tüyoları, Makyaj Yapmanın Sırları

NAVİGASYONRujMaskaraEyelinerFondötenFarKontur Birçok farklı makyaj ürünü ve modeli bulunsa da etkileyici  makyaj yapmanın bazı genel geçer kuralları vardır. Make-up artistleri tarafından kabul edilen ve işin sırrı olarak görülen bu makyaj yapma önerileri hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda yer alan yazımızı okuyabilirsiniz. Ruj Ruj sürmeden önce cilt makyajı tamamlanmış olsanız dahi ruj sürdükten sonra dudak […]

15.08.2018 - 23:27
15.08.2018 - 23:31
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Birçok farklı makyaj ürünü ve modeli bulunsa da etkileyici  makyaj yapmanın bazı genel geçer kuralları vardır. Make-up artistleri tarafından kabul edilen ve işin sırrı olarak görülen bu makyaj yapma önerileri hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda yer alan yazımızı okuyabilirsiniz.

makyaj tüyoları

Makyaj Tüyoları

Ruj

Ruj sürmeden önce cilt makyajı tamamlanmış olsanız dahi ruj sürdükten sonra dudak çevresinde kapatıcıyla renk eşitleme yapılması dudakları daha da ön plana çıkarmaktadır. Dudakların doğal halinden daha dolgun gibi görünmesi için dudakların orta kısmının daha parlak bir renkle kontürlenmesi gerekmektedir. Bu amaçla renkli ya da şeffaf lip glosslardan yardım alınarak dudak ortasında renk açılabilir.

Maskara

Maskara sürmek için makyaj önerileri arasında genelde dikey uygulamalar görülür. Ancak acemilik gereği yapılan bu hata yerine uygulamayı kirpik diplerinden uçlarına doğru zikzak vuruşlarla yapmak kirpikleri çok daha gür gösterecektir.

makyaj tüyoları

Maskara ve Far

Eyeliner

Eyeliner sürmek için eşit yani simetrik bir görüntü yakalamak ve bu konuda özellikle kuyruk kısma dikkat etmek gereklidir. Kuyruğun uç kısmını yaparken iki küçük nokta koyarak kuyruğun sınırlarını ve gideceği hattı belirtebilir, noktalar üzerinden giden düz bir çizgiyle eyeliner kuyruğunu oluşturabilirsiniz.

Fondöten

Cilt maktajı yaparken en önemli adımın cilt için doğru rengi bulmak olduğu unutulmamalıdır. Doğru rengin tercih edildiğinden emin olmak için bileğin iç kısmına ya da ele uygulama yapılabilir. Bu bölgelerdeki uygulamadan sonra ideal rengin bulunduğundan emin olmak için denemeye çene bölgesinde devam etmek gereklidir.

makyaj tüyoları

Fondöten Seçimi

Fondötenin neyle uygulandığı en az ürünün kendisi kadar büyük önem taşır. Daha doğal ve transparan bir görünüm için uygulama aracı olarak fırça tercih edilirken, daha yoğun bir kapatıcılık için sünger kullanılmalıdır. Makyaj modelleri seçilirken tarzın ne yönde olduğuna bakılarak uygulama aracına karar verilmelidir.

Far

Far uygulamaları genelde gündelik makyaj modelleri için farın sağa-sola hareket ettirildiği manevralarla yapılır. Oysaki doğru uygulama kirpiklerin diplerinden başlayıp dik açıyla yukarı yönlü farı sürmekle olacaktır. Bu sayede kirpik diplerinde gözü kapatınca rahatsız edici bir görünüm yaratacak olan boşluklar engellenir ve farın kendi rengi daha belirgin olur. Ayrıca far uygulamasındaki tüm renkleri bu şekilde sürmek ürünün tozutmasını engelleyip kalıcılığını arttır.

Kontur

Kontur uygulamasını yaparken birçoğumuz mantığına hakim olsak da uygulama kısmında sorun yaşayabiliyoruz. Uygulamanın sonuçlarını garanti altına almak ve işlemi daha pratik kılmak için şakak kemiklerinden başlayıp çene kemiğine inen ve elmacık kemiklerinde kıvrılan bir 3 rakamı çizmek, sonrasında bu koyu konturu sünger ya da fırça yardımıyla dağıtmak yeterlidir. 3’ün saç diplerinden devamını getirmek doğru kontur yapma işlemini daha etkili kılacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim