Makyaj Malzemesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bütün kadınların bakımlı olduğunu yansıtmak için en büyük tercihlerinden biri olan makyaj malzemeleri, rengarenk görüntüleri ve kattığı farklı görünümle günümüzde vazgeçilmez bir yer edindi. Ancak bu rağbet satıcıların kadınların sağlığını riske edecek hatalar yapmasına yol açıyor ve bizlerin de makyaj malzemesi alırken dikkatli olmasını gerektiriyor. Bu nedenle hazırladığımız makyaj malzemesi alma rehberimize aşağıdan ulaşabilirsiniz. Son senelerde yapılan […]

20.08.2018 - 16:07
20.08.2018 - 16:07
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Bütün kadınların bakımlı olduğunu yansıtmak için en büyük tercihlerinden biri olan makyaj malzemeleri, rengarenk görüntüleri ve kattığı farklı görünümle günümüzde vazgeçilmez bir yer edindi. Ancak bu rağbet satıcıların kadınların sağlığını riske edecek hatalar yapmasına yol açıyor ve bizlerin de makyaj malzemesi alırken dikkatli olmasını gerektiriyor. Bu nedenle hazırladığımız makyaj malzemesi alma rehberimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

makyaj malzemeleri

Son senelerde yapılan çalışmalar cildimizde gördüğümüz deformelerin temel nedeninin sağlıksız kozmetik ürünleri olduğunu ortaya koyuyor. Kozmetik ürünlerinin zararları yalnızca cildi değil, göz ve ağız çevresini de etkileyerek sağlığımızla oynayabiliyor. Ancak bu konuda hassas davranarak kendimizi ürünlerin yan etkilerinden korumak mümkün olabiliyor.

Üründen Kaynaklı Özellikler

Faturasız satış yapan yerlerden elden ürün almak yapabileceğiniz ilk hata olacaktır. Genelde bu tarz elden satış yapan yerler orijinal ürün satmaz ve son kullanma tarihi geçmiş bozuk ürünleri verebilir. Bu da alerji ve tahrişe davetiye çıkarmak demektir.

Alınan makyaj malzemelerinin organik olduğuna dair sertifikaya sahip olması gereklidir. Bu gibi ürünler nispeten daha pahalı olabilir ancak bütçeniz bunu karşılamaya uygun değilse daha az ancak daha kaliteli ürünler tercih ederek makyaj yapmanız gereklidir.

Makyaj malzemesi markaları ürünlerin kullanım süresini uzatmak adına paraben ekler ve özellikle hamilelikte daha da zararlı olan bu madde göz çevresi için ekstra zarara neden olur. Ürünlerin içeriklerini okurken paraben varlığını mutlaka kontrol etmelisiniz. İçerik kontrol edilirken varlığına bakmanız gereken bir diğer madde de petrol bazlı içeriklerdir. Cildin hava geçirgenliğini yok edip yağlanmaya bağlı sorunlara zemin hazırlayan petrol bazlı ürünleri kesinlikle cildinizden uzak tutmanız gerekir.

makyaj malzemeleri

Ürünleri alırken yalnızca içeriğine değil görünümüne de dikkat etmek gereklidir. Makyaj malzemeleri çeşitleri arasında büyülenip ürünün ambalajına dikkat etmeyebilirsiniz ancak zamana yenik düşüp pütürleşen dokuya sahip olan rujlar ya da daha önce denenmiş farlar türlü sorunların bulaşmasına ya da sizin cildinizde reaksiyon meydana gelmesine neden olacaktır.

Makyaj Malzemesi Seçimi

Bir ürünü almaya karar vermeden öncesinde kendi cilt ve yüz tipinizi iyi tanımış olmanız gereklidir. Örnek vermek gerekirse cildiniz yağlı bir yapıdaysa su, kuru tipteyse yağ bazlı fondötenler tercih etmelisiniz. Ayrıca fondötenin cilt rengine uygunluğu da bir diğer önemli kriterdir.

Allık seçimi söz konusu olduğunda yine mat görünüm veren ürünler tercih edilmeli, turuncu gibi parlak renkler yerine şeftali tonları ya da sütlü kahve renginde allıklar kullanmaya özen gösterilmelidir.

Cildinizin herhangi bir alerjisi olup olmadığını kontrol etmeli ve markalara bu şekilde yönelmelisiniz. Kozmetik ürünlerin alerji verme süresi 72 saate kadar uzayabilmektedir. Bu nedenle yüzünüzde kullanmayı tercih edeceğiniz bir ürünü bilek içine sürüp iki gün beklettikten sonra alerjik reaksiyon vermediğinden emin olabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim