Mağarada 4 gün boyunca kayaların arasında sıkışık kaldı: Bıçağım olsaydı kendimi öldürürdüm!

Kamboçya'da, gübre olarak da kullanılabilen yarasa dışkısını bir mağaradan toplamaya çalışırken düşüp, sıkıştığı iki kaya arasında 4 gün boyunca mahsur kalan Sum Bora isimli adam uzun uğraşlar sonucunda kurtarıldı. Polis, Bora'nın düşen el fenerini almak isterken düştüğünü ve çıkamayıp sıkıştığını açıkladı. Ülkenin kuzeybatısındaki Battambang bölgesindeki mağarada susuz ve yiyeceksiz kalan 28 yaşındaki Sum Bora, ailesinin kendisini aramaya başlaması sonucunda ancak 4 gün sonra bulunabildi.

09.08.2019 - 16:23
09.08.2019 - 16:24
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

200 kurtarma görevlisinin seferber olduğu kurtarma operasyonu 100 saat sürdü. Kurtarıldıktan sonra hemen en yakın hastanede tedavi altına alınan Sum Bora, Khmer Times gazetesinde yayımlanan bir röportaj videosunda “Hayatta kalma umudumu kaybetmiştim. Yanımda bir bıçak olsaydı kendimi öldürürdüm” diye konuştu. Bora’nın eşi Keoun Sothea, eşinin baş, göğüs ve dizindeki çeşitli yaraların tedavi edildiğini söyledi. Sothea ayrıca, kurtarma ekibini gönderdiği ve aileye yaklaşık 3 bin dolar bağışladığı için Kamboçya Başbakanı Hun Sen’e teşekkür dileklerini iletti.

Artık tırmanış yapmak yasak!

Benzer olayların önlenmesi için Chakrai Dağı’na tırmanış yapmak yasaklandı. Daha önce 2 kişinin de sıkıştığı ancak hiçbirinin bu kadar uzun süre mahsur kalmadığı belirtilen açıklamada yarasa gübresi için hayati tehlikeyi göze almanın hiç gereği yok diye konuşuldu. Ayrıca başka yerlerde tırmanış yapılacaksa kişinin yanında en az bir arkadaşını da götürmesi gerektiğine dair uyarılarda da bulunuldu.

 

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim