Londra’dan Kutsal Topraklara Gitmek İçin Yola Çıkan 8 İngiliz Müslüman Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Buluştu

Londra'dan bisikletlerle yola çıkarak Hac vazifesini yerine getirmek için kutsal topraklara giden Hacı adayları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe ofisinde görüştü.

13.07.2019 - 21:54
14.07.2019 - 11:37
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

7 Haziran tarihinde Londra’dan bisikletleri ile kutsal topraklara gitmek için yola çıkan ve 60 günde Medine’ye ulaşmayı hedefleyen 8 kişilik “Tour de Hajj” grubu bugün İstanbul’a geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hacı adaylarını Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe ofisinde kabul etti.

Türkiye 15. Durakları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Dolmabahçe ofisinin bahçesinde İngiliz Müslümanlarla bir süre sohbet etti. Londra’dan 7 Haziran tarihinde yola çıkan ve Türkiye’nin 15. durakları olduğunu söyleyen İngiliz Müslümanlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile hatıra fotoğrafı çektirdikleri sırada Rabia işareti. Ayrıca grupta bulunanlardan bazıları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile öz çekim yapmayı da ihmal etmedi.

7 Haziran’da Yola Çıktılar

İngiltere’nin başkenti Londra dan 7 Haziran tarihinde hareket eden 8 İngiliz’in Müslümanın rotalarında toplam 6 bin 500 kilometrelik yol ve 17 ülke bulunuyor. Hac grubu İstanbul’u ziyaret ettikten sonra Bursa’da Konya’daki dini mekanlarını ziyaret. Daha sonra Suriye ve Irak üzerinden bisiklet yolculuğu mümkün olmadığı için Müslümanların uçakla Mısır’a geçecekleri öğrenildi. Mısır’dan sonra da Medine’ye varana kadar yine bisiklet yolculuğuna devam edecek olan Müslümanlar burada Hac vazifelerini tamamlayacak.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim