Haber

Londra’dan Kutsal Topraklara Gitmek İçin Yola Çıkan 8 İngiliz Müslüman Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Buluştu

7 Haziran tarihinde Londra’dan bisikletleri ile kutsal topraklara gitmek için yola çıkan ve 60 günde Medine’ye ulaşmayı hedefleyen 8 kişilik “Tour de Hajj” grubu bugün İstanbul’a geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hacı adaylarını Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe ofisinde kabul etti.

Türkiye 15. Durakları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Dolmabahçe ofisinin bahçesinde İngiliz Müslümanlarla bir süre sohbet etti. Londra’dan 7 Haziran tarihinde yola çıkan ve Türkiye’nin 15. durakları olduğunu söyleyen İngiliz Müslümanlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile hatıra fotoğrafı çektirdikleri sırada Rabia işareti. Ayrıca grupta bulunanlardan bazıları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile öz çekim yapmayı da ihmal etmedi.

7 Haziran’da Yola Çıktılar

İngiltere’nin başkenti Londra dan 7 Haziran tarihinde hareket eden 8 İngiliz’in Müslümanın rotalarında toplam 6 bin 500 kilometrelik yol ve 17 ülke bulunuyor. Hac grubu İstanbul’u ziyaret ettikten sonra Bursa’da Konya’daki dini mekanlarını ziyaret. Daha sonra Suriye ve Irak üzerinden bisiklet yolculuğu mümkün olmadığı için Müslümanların uçakla Mısır’a geçecekleri öğrenildi. Mısır’dan sonra da Medine’ye varana kadar yine bisiklet yolculuğuna devam edecek olan Müslümanlar burada Hac vazifelerini tamamlayacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu