1. HABERLER

  2. TANITIM

  3. LOHUSA GECELİK MODELLERİ
LOHUSA GECELİK MODELLERİ

LOHUSA GECELİK MODELLERİ

A+A-

Bir yanda hamileliğin sonuna gelirken bir yandan da lohusalık alışverişi için koşturan anneler her konuda olduğu gibi lohusa giyim modelleri konusunda da titiz davranırlar. Lohusalık sürecinde anne hamilelik süresinde değişen bedeninden normal kadın bedenine dönüşüm yaşar ve bu süreçte vücuttan bazı sıvılar atılır. Hormon seviyeleri normale dönmeye başlar. İşte tüm bunların hepsi lohusalık süreci olarak adlandırılır ve aslında anne bedeninden kadın bedenine tekrar dönüş yolculuğudur.  

Lohusalık sürecinin en önemli konusu; lohusayken nelerin giyilmesi, lohusa pijama modelleri mi yoksa lohusa gecelik modelleri mi anne için daha rahattır gibi şeylerdir. Lohusa giyim modelleri kendi içerisinde ikiye ayrılır; lohusa pijama modelleri ve lohusa gecelik modelleri. 

Lohusa pijama modelleri genel olarak lohusalığın her veresinde tercih edilebilmektedir. Hem rahat hem şık duran lohusa pijama modelleri; lohusalık sürecinde vücut sıcaklığı çok çabuk düşebilen annenin ısınmasında da fayda sağlamaktadır. Özellikle tercih edilmesi gerekenler ise pamuklu ve sabahlıklı olan lohusa pijama modelleridir. Hem anne sıcak kalır hem de vücut rahat nefes alır. 

Lohusa giyim modelleri arasında yer alan lohusa gecelik modelleri ise doğumdan hemen sonra ve anne kendini toparladıktan sonra kullanılabilir. Doğum sonrası özenli olmak isteyen anne lohusa tacı ve lohusa gecelik modelleri arasından seçtiği geceliği ile bebeğini kucağına alıp misafirleri karşılayabilmektedir. Lohusa gecelik modelleri genel olarak lohusa pijama modellerine oranla daha az tercih edilen lohusa giyim modelleri arasındadır çünkü doğum sonrası annenin kanaması yoğun olur ve vücut ısı, direnç ve bağışıklığı düşer. Bundan dolayı beden sağlığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Normal şartlarda hafif bir şekilde atlatılan hastalıklar lohusalık döneminde ağır geçebilmektedir. Lohusa giyim modelleri arasından seçim yaparken bu gibi durumlar ise göz ardı edilmemesi gerekenler konulardır. 

Önemli olan annenin rahat edip etmemesidir. Lohusa giyim ürünleri arasından lohusa gecelik modelleri ya da lohusa pijama modelleri olup olmamasından ziyade annenin nasıl rahat hissedeceği önemlidir. Bazen keyifli bazen yorucu olan hamilelik sürecinden çıkan annenin cilt ve beden salığını tehdit etmezken aynı zamanda da cildinin nefes almasını sağlayıp vücut ısısını sabit tutabilecek lohusa giyim ürünlerinden seçilmesi her şeyden önemlidir. Lohusa gecelik modelleri mi yoksa lohusa pijama takımı giyileceği kadından kadına değişir. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.