Bugün 96. Yıldönümü Olan Lozan Barış Antlaşması’nın Maddeleri ve Önemi Nelerdir?

Lozan Antlaşması, 24 Temmuz 1923 tarihinde İsviçre'nin Lozan şehrinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi temsilcileriyle Britanya İmparatorluğu, Fransız Cumhuriyeti, İtalya Krallığı, Japon İmparatorluğu, Yunanistan Krallığı, Romanya Krallığı ve Sırp, Hırvat ve Sloven Krallığı (Yugoslavya) temsilcileri tarafından, Leman Gölü kıyısındaki Beau-Rivage Palace'ta.....

Okunma Süresi : 2 Dakika
Cengiz Han Kimdir? Cengiz Han Hakkında Bilmediğiniz 10 Gerçek

Türk olup olmadığı her zaman tartışma konusu olmuş ve tüm dünyanın barbarlığı ile tanıdığı Cengiz Han'ı daha yakından tanımaya hazır mısınız? İşte onun hakkındaki 10 inanılmaz gerçek.

Okunma Süresi : 9 Dakika
Niğbolu Savaşı Ne Zaman Oldu? Niğbolu Savaşı’nın Sonuçları Nelerdir?

Niğbolu Savaşı ne zaman olmuştur? Niğbolu Savaşı'nın nedenleri ve sonuçları hakkında tüm bilgileri sizler için derledik.

Okunma Süresi : 2 Dakika
Ankara Savaşı Ne Zaman Oldu? Ankara Savaşı’nın Sonuçları

Türk tarihinde iki Müslüman devleti karşı karşıya getiren ilk savaş olan Ankara Savaşı ne zaman oldu? Ankara Savaşı'nın sonuçları nelerdir?

Okunma Süresi : 2 Dakika
Kösedağ Savaşı Ne Zaman Oldu? Kösedağ Savaşı’nın Sonuçları

Türk tarihinde önemli bir yere sahip olan Kösedağ Savaşı ne zaman olmuştur? Kösedağ Savaşı'nın sonuçları nelerdir?

Okunma Süresi : 2 Dakika
Yassı Çemen Savaşı Ne Zaman Kimler Arasında Oldu?

Yassı Çemen savaşı ne zaman olmuştur? Yassı Çemen Savaşı kimler arasında olmuştur? Yassı Çemen Savaşı ille alakalı tüm bilgileri sizler için derledik.

Okunma Süresi : 2 Dakika
I. İnönü Savaşı Ne Zaman Oldu? Çerkez Ethem İsyanı Sonuçları Nelerdir?

6 Ocak 1921 tarihinde Yunan orduları ile Türk orduları gerçekleşen I. İnönü Savaşı, Eskişehir'de Yunan kuvvetlerinin geri çekilmesi ile sona ermiştir.

Okunma Süresi : 2 Dakika
I. Balkan Savaşı Ne Zaman Oldu? Londra Barış Antlaşması’nın Sonuçları Nelerdir?

Osmanlı Devleti ile Balkan Devletleri arasında yaşanan Balkan Savaşları sonrasında Osmanlı’nın Ege ve Balkanlardaki hakimiyeti sona ermiştir.

Okunma Süresi : 2 Dakika
Malazgirt Savaşı Ne Zaman Oldu? Malazgirt Savaşı’nın Sonuçları

1071 yılında Büyük Selçuklu Hükümdarı Alparslan ile Bizans İmparatoru IV. Romen Diyojen arasında gerçekleşen bu savaşta Anadolu'nun kapıları Türkler'e sonuna kadar açılmıştır.

Okunma Süresi : 2 Dakika
DAHA FAZLA YÜKLE
Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim