Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Lise tercihleri ne zaman yapılacak 2020? Lise tercih işlemleri nasıl yapılır

Milli Eğitim Bakanlığı LGS sonuçlarını bugün saat 10.00 civarında açıkladı. Sonuçların açıklanmasının hemen ardından lise tercihleri ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı araştırılmaya başlandı. LGS sonuç puanına göre öğrenciler lise için tercihlerini online gerçekleştirilecek. Peki lise tercihleri ne zaman yapılacak? Lise tercih işlemleri nasıl yapılır?
Eklenme:
 Lise tercihleri ne zaman yapılacak 2020? Lise tercih işlemleri nasıl yapılır

Milli Eğitim Bakanlığı 2020 LGS sonuç sorgulama sayfası bugün saat 10.00 itibariyle aktif oldu. Milyonlarca öğrencinin girdiği LGS sınavının ardından sonuçlar merakla bekleniyordu. Öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı sonuç sayfasında TC kimlik numarası ile girerek LGS sonuç puanına göre lise tercihlerini gerçekleştirebilecek. Sonuçlarını öğrenciler şimdiden lise tercihleri nasıl yapılır sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Lise tercih kılavuzu bugün yayınlanacak ve öğrenciler kılavuza göre tercih işlemlerine başlayabilecek. Lise tercihleri hakkında merak edilenler haberimizin devamında…

LGS tercihleri nasıl yapılacak?

LGS tercihleri 16 Temmuz 2020 günü merkezi sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin tercihleri ne yardımcı olabilmek amacıyla tercih kılavuzu bugün yayınlanacak. Tercih işlemleri sınav sonuçlarına göre tercih kılavuzunda yer alan kurallar dahilinde yapılacak. Tercih kılavuzunda belirtilen tarihler arasında öğrenciler ve velileri https://e­okul.meb.gov.tr internet Adresine girerek herhangi bir okulu tercih edebilecek. Tercihler yapıldıktan sonra mutlaka ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak.

LGS yerleştirmeleri nasıl yapılacak?

LGS sonuçlarının açıklanması ile birlikte merak edilen diğer bir soru ise LGS yerleştirmeleri nasıl yapılacak sorusu oldu. Mezun durumda olup sınavda başarılı olan öğrenciler okulların belirlenen kontenjanlarına göre puan ünlü ve tercihleri doğrultusunda tercih yapacaklar. LGS sonuçlarına göre yerleştirme yapılacak olan okullar http://www.meb.gov.tr veya https://e­okul.meb.gov.tr adresinden yayınlanacak.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
1. sınıf uyum günleri ne zaman başlayacak? İlkokul uyum günleri kaç gün sürecek?
9 08 2020 - 12:54
Lise kayıtları 2020 ne zaman başlayacak? MEB lise kayıt tarihleri
7 08 2020 - 15:37
Tıp fakültesi taban puanları 2020! Tıp fakültesi başarı sıralaması ve kontenjanlar
7 08 2020 - 11:24
YKS tercihleri nasıl yapılır? YKS kaç tercih hakkı vardır?
6 08 2020 - 10:30
Üniversiteler ne zaman açılacak? Ağustos 2020 üniversiteler açılacak mı?
4 08 2020 - 11:18
2020 sözel bölümler 4 yıllık üniversite taban puanları! Kimler tercih yapabilir?
28 07 2020 - 11:38
Yorum Yap