Lise öğrencisine tecavüz eden mahalle bakkalına 6 yıl hapis cezası

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
30 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Antalya’da ekmek almak için bakkala gelen 17 yaşındaki lise öğrencisine tecavüz ederek hamile bırakan zanlının cezası belli oldu. Mahalle bakkalı çıkarıldığı mahkeme tarafından 6 yıl hapis cezası ile cezalandırıldı.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bakkala gelen 17 yaşındaki lise öğrencisi Ş.Ö.’ye önce tecavüz eden ve ardından da hamile bırakan 63 yaşındaki mahalle bakkalı Celal Ö.’ye mahkeme tarafından 9 yıl hapis cezası verildi. Evrenseki Mahallesi’nde bakkal işleten Celal Ö. son iddialar ışığında geçen Haziran ayı içerisinde ekmek almaya gelen lise öğrencisi Ş.Ö.’ye tecavüz ederek onu hamile bıraktı. Tutuklanan Celal Ö.’nün yargılandığı davanın karar duruşması ise son olarak Manavgat 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülürken zanlı davaya Alanya Cezaevi’nde Ses Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Tecavüze 6 Yıl Hapis Cezası

Duruşmada esas hakkında görüşünü açıklayan savcı, olay tarihinde 16 yaşında olan Ş.Ö.’nün ifadesini tamamen okuduktan sonra alkollü olan Celal Ö.’nün tecavüz girişiminde bulunduğunu doğruladı. Ş.Ö.’nün annesi A.K.’nın ise kızının adet görmemesi üzerine hastaneye götürdüğünü ve hamile olduğunu öğrendiğini kaydeden savcı ayrıca bebeğin 11 hafta 2 günlük iken kürtaj yoluyla alındığını ifade etti. DNA testi için İzmir Adli Tıp Grup Başkanlığı’na gönderilen numunelerin analizinde Celal Ö.’nün yüzde 99.9 biyolojik baba olduğunun tespit edildiği de vurgulandı.

Mahkeme heyeti yargılama sonunda Celal Ö.’yü reşit olmayan bir kişiyle cinsel ilişkiye girmek’ suçundan 6 yıl 9 ay hapis cezası ile cezalandırdı.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com