Lip Lift (Dudak Kaldırma) Estetiği Nedir? Lip Lift Nasıl Uygulanır?

NAVİGASYONLip Lift Nedir?Lip Lift Nasıl Uygulanır?Lip Lift Uygulamasını Kimler Yaptırmamalı?Lip Lift Uygulaması Sonrası İyileşme Dolgun dudaklara sahip olmak, hemen hemen her kadının isteğidir. Özellikle rujun kendini gösterdiği dudak, şekli kalın olandır. Bu nedenle dudak dolgunlaştırma için bir çok yöntem mevcut. Bazı uygulamalar, kişinin istediği görünüme kavuşmasını sağlamadığı için, teknolojinin gelişmesiyle birlikte yeni uygulamalarda oluşturulmakta. Bunlardan […]

29.12.2018 - 16:47
29.12.2018 - 16:47
Yorum Yap
4 dk okuma süresi

Dolgun dudaklara sahip olmak, hemen hemen her kadının isteğidir. Özellikle rujun kendini gösterdiği dudak, şekli kalın olandır. Bu nedenle dudak dolgunlaştırma için bir çok yöntem mevcut. Bazı uygulamalar, kişinin istediği görünüme kavuşmasını sağlamadığı için, teknolojinin gelişmesiyle birlikte yeni uygulamalarda oluşturulmakta. Bunlardan biri de lip lift dudak kaldırma estetiği. Bu uygulama, 2019 yılının popüler estetik trendleri arasındadır. Bu sayede kadınlar ve erkekler istedikleri hacimli dudaklara sahip olabiliyorlar. Bu yazımızda, Lip Lift estetiği nedir? Lip lift uygulama öncesi ve sonrasında neler yapılmalı? konusunda detaylıca bilgi vereceğiz.

Burun ile dudak arası mesafenin ortalama olarak 13 cm olması gerekmektedir.

Burun ile dudak arası mesafenin ortalama olarak 13 cm olması gerekmektedir.

Lip Lift Nedir?

Burun ile dudak arası mesafenin ortalama olarak 13 cm olması gerekmektedir. Elbette bu uzunluk, her bireyin yüz hattının farklı olması nedeniyle, değişebilmektedir. Ancak, burun ile üst dudak arasında olması gereken uzaklık, bazı yüz tiplerinde daha fazladır. Bu da dudağın yüz ile uyumsuz olması anlamına gelmektedir. Bu nedenle bazı kişiler, dudak şekillerinin yüzüne uymaması nedeniyle mutsuz olmaktadır. Burun ile üst dudak arasındaki oranın olması gerektiği ölçüye getirilmesi, lip lift dudak kaldırma estetiği ile artık kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca bu işlem sayesinde, gülümsendiği zaman dişleri görünmeyen kişilere de uygulanabilmektedir. Bu estetik yöntemi, yüzde yapay durmamakla birlikte, uğraştırıcı bir uygulama da değildir. Bu nedenle, özellikle yabancılar tarafından oldukça sık tercih edilen bir yöntemdir.

Lip lift dudak kaldırma estetiği, kesi işlemi gerektiren bir yöntemdir.

Lip lift dudak kaldırma estetiği, kesi işlemi gerektiren bir yöntemdir.

Lip Lift Nasıl Uygulanır?

Burun bölgesi ile üst dudak arasındaki uzaklığın fazla olması durumunda uygulanan Lip lift dudak kaldırma estetiği, kesi işlemi gerektiren bir yöntemdir. Öncelikle, bu bölge arasına kesi yapılarak, fazla bölge alınmaktadır. Kesi işlemi olmasına rağmen oldukça basit bir uygulamadır. Bu noktada, dikişler oldukça önem taşımaktadır. Yanlış atılan bir dikiş, dudak şeklinin bozulmasına ya da yüzde iz kalmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle, dikiş işleminde kesinin katlar şeklinde dikilmesi gerekmektedir. Dikişler dışarıdan görünmemektedir. Uygulamaya karar veren kadın ya da erkeklerin öncelikle konusunda uzman bir estetiysen ile konuşması gerekmektedir. Eğer işini bilmeyen biri tarafından yapılırsa, dudakta ve yüzde çeşitli komplikasyonlar meydana gelebilir.

Dudak dolgunlaştırma ile lip lift uygulamaları aynı olarak düşünülmesine rağmen farklı işlemler olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Dudak dolgunlaştırma uygulamasında, ince dudaklara dolgu yapılmakta, lip lift uygulamasında ise kesi işlemi uygulanarak dudak ile burun arasındaki mesafe azaltılmaktadır. Lip lift işlemi, dudağı kalınlaştıran bir uygulama değildir. Bu nedenle lip lift dudak kaldırma estetiği sonrası, kişiye dudak dolgusu uygulanmaktadır.

Bu estetik yöntemi, yüzde yapay durmamakla birlikte, uğraştırıcı bir uygulama da değildir.

Bu estetik yöntemi, yüzde yapay durmamakla birlikte, uğraştırıcı bir uygulama da değildir.

Lip Lift Uygulamasını Kimler Yaptırmamalı?

Bazı dudak yapılarında lip lif dudak kaldırma estetiği uygulanmamaktadır. Bunlar aşağıda belirtilmektedir.

 1. Tavşan dudak yapısına sahip kişiler,
 2. Ağız şekli uygun olmayan kişiler,
 3. Çok ince dudak yapısına sahip kişiler,
 4. Öncesinde operasyon geçirmiş kişiler,
 5. Enfeksiyon kapma riski olan kişiler.

Uygulamanın yapılıp yapılamayacağının belirlenebilmesi adına öncelikle, estetik cerrahın bazı kontroller yapması gerekmektedir. Ayrıca, doktora dudak kaldırma estetiğinin neden yapıldığının açıklanması, bazı alternatif uygulamalar hakkında kişinin bilgilendirilmesi açısından önem taşımaktadır. Uygulama sonrasında herhangi bir hassasiyet yaşayan kişilerin doktoru ile görüşmeleri gerekmektedir. Türkiye’de bu uygulama çok sık tercih edilmemektedir.

Uygulama sonrasında herhangi bir hassasiyet yaşayan kişilerin doktoru ile görüşmeleri gerekmektedir.

Uygulama sonrasında herhangi bir hassasiyet yaşayan kişilerin doktoru ile görüşmeleri gerekmektedir.

Lip Lift Uygulaması Sonrası İyileşme

Lip lift dudak kaldırma estetiği sonrası, kişinin yüz tipine bağlı olarak gelişebilecek bazı durumlar görülebilmektedir. Bunlar;

 • Dudakta hissizlik,
 • Dudakta şişkinlik,
 • Dudakta ağrı,
 • Enfeksiyon kapma,
 • Dudakta kanama.

Yukarıdaki durumlar, vücudun dikişlere verdiği tepkilerdir ve kısa sürelidir. Ancak bazı durumlarda bu belirtiler uzun süreli olup kişiyi rahatsız edebilmektedir. Bu durumda acilen doktora gitmeli ve konu hakkında gereken müdahale yapılmalıdır. Aksi halde dudak bölgesinde daha ciddi durumlar meydana gelebilir. Her estetik operasyonu öncesinde, öncelikte iyi bir araştırma yapılmalı ve güvenilir bir doktor bulunmalıdır. Güzellikten evvel, kişinin sağlığını koruması daha önemlidir.

[su_accordion][su_spoiler title=”KAYNAKLAR” open=”no” style=”default” icon=”plus” anchor=”Kaynaklar” class=””]

 • www.acibadem.com.tr[/su_spoiler] [/su_accordion]

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim