Libya’da Bulunan Türk Vatandaşlarını Tutuklamakla Tehdit Eden Generale Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yanıt

Libya'da General Halife Hafter liderliğindeki Ulusal Ordu'nun Türk vatandaşlarına ve Türkiye'ye yönelik yaptığı tehditkar açıklamalar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a soruldu. Konudan haberdar olmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, böyle bir talimat olması durumunda gereken her şeyin yapılacağını söyledi.

29.06.2019 - 18:09
30.06.2019 - 0:15
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü General Ahmed al-Mesmari, ülkede yaşanan çatışmalarda Türkiye’nin aktif rol oynadığını öne sürerek skandal sözlere imza attı. Mesmari açıklamasının devamında Libya sularında seyreden Türk gemi ve teknelerinin hedef alınması yönünde Hava Kuvvetleri’ne talimat verildiğini de dile getirdi.

Türkiye İçin Skandal Sözler

Mesmari, Türkiye’yi General Halife Hafter’e karşı Ulusal Mutabakat Hükümetine destek vermekle suçlayarak Libya topraklarında bulunan bütün Türk vatandaşlarının tutuklanacağını ve Türkiye’den Libya’ya yapılan bütün uçuşların yasaklanacağını iddia etti. Japonya’da yapılan G20 Zirvesi’ne katılan ve ardından bir basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Libyalı generalin yaptığı açıklamalar soruldu. Konudan henüz haberinin olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hafter tarafından verilen böyle bir talimat olması durumunda İnceleteceklerini ve gereğini yapacaklarını söyledi. Bu konularla ilgili Türkiye’nin gereken tedbirleri aldığını belirten Erdoğan, öyle bir şeyin yapılması durumunda farklı tedbirler alınması yoluna gidebileceklerini dile getirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim