1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. LGS Nisan ayı örnek soruları yayınlandı! Nisan ayı örnek sorulara nasıl ulaşılır?
LGS Nisan ayı örnek soruları yayınlandı! Nisan ayı örnek sorulara nasıl ulaşılır?

LGS Nisan ayı örnek soruları yayınlandı! Nisan ayı örnek sorulara nasıl ulaşılır?

A+A-

LGS nisan ayı örnek soruları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlandı. LGS’ye hazırlanan öğrencilere destek vermek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan program kapsamında artık öğrenciler için örnek sorular yayınlanıyor ve öğrencilere bu şekilde eğitim desteği veriliyor. Daha önce yaptığı açıklamada sınavda öğrencilerin sadece bir dönemden sorumlu olacağını belirten MEB, dünyada yaşanan pandemi nedeniyle eğitim almaları aksayan öğrencilere bu şekilde destek vereceğini açıklamıştı. Peki LGS Nisan ayı örnek sorulara nasıl ulaşılır?

MEB tarafından LGS nisan ayı 2. örnek soru kitapçığı yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile YGS konularından ilk dönemde işlenen müfredatla sınırlı kalacağını duyurmuş evlerinde sınava hazırlanmaya devam eden öğrenciler için sınavda sorulacak soruların benzeri olan sorular yayınlanmaya başlanmıştı. LGS’ye hazırlanan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen bu destek sayesinde artık çalışmalarını bu yönde şekillendirebilir. konu hakkında sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 7 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan LGS ile ilgili merak edilen her noktayı aydınlattıklarını belirterek Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her ay 2 defa yayınlanan örnek soru kitapçığına ilave olarak 8. sınıf öğrencileri için her ay 1000 sorudan oluşan çalışma soru ve çözümleri ile destek olacaklarını söylemişti. LGS Nisan ayı örnek soruları ve çözümleri ile ilgili detaylar haberimizin devamında bulabilirsiniz.

LGS Nisan ayı örnek sorular kitapçığı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 25 soruluk sözel soru kitapçığı ve 20 soruluk sayısal soru kitapçığı nisan ayı için 2. defa yayınlandı. Daha öncede açıklama yapıldığı gibi kitapçıkta yayınlanan sorular sadece bir dönem müfredatı ve kazanımlarını kapsıyor. Ayrıca kitapçık içerisinde sınavda her dersten sorulacak soru sayısının yarısı kadar örnek sorulara yer veriliyor.

LGS Nisan ayı Örnek soru kitapçığı nereden alınır?

LGS Nisan ayı Örnek soru kitapçığı için haberimizin devamında bulunan linklere tıklayarak sorulara ulaşabilirsiniz.

NİSAN AYI SAYISAL BÖLÜMÜ 2. ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI İÇİN TIKLAYIN

NİSAN AYI SÖZEL BÖLÜMÜ 2. ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI İÇİN TIKLAYIN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.