Lenova Z6 Pro 4000 mAh Bataryaya Sahip

Lenova Z6 Pro'nun teknik detayları zamanla ortaya çıkıyor. Cihazda kullanılan işlemci modeli dün açıklanırken, cihazda kullanılacak batarya bilgisi de bugün ortaya çıktı.

25.06.2019 - 12:18
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Lenova’nın yeni cep telefonu modeli olan Z6 Pro modelinin özellikleri basınla paylaşılıyor. Dün sızdırılan bilgiye göre, Lenova şirketi cihazda Snapdragon 855 yonga seti kullanacak. Bugün gelen bilgiye göre de, cihazda 4000 mAh batarya tercih edilmiş. Bu batarya 15W hızlı şarj desteğiyle birlikte geliyor. Lenova Z6 ve Z6 Pro modelleri aynı anda piyasaya sürülecek olup Z6 Pro’nun üst segment bir telefon olacağını söyleyebiliriz.

Z6 modelinde kullanılan işlemci ise Snapdragon 730.

Z6 PRO BATARYASIYLA RAKİPLERİNDEN AYRILIYOR

Cihazın bataryası 395 saat bekleme, 38 saat konuşma, 26 saat video oynatma ve 16 saat kesintisiz oyun vaat ediyor. Yine firma tarafından paylaşılan bilgiye göre, cihaz 15 dakika boyunca şarj edildiğinde 2 saat boyunca oyun oynatabiliyor. Z6 Pro cihazında gece saatlerinde pil tüketiminin %3’ten az.

Cihazda bu kadar iyi bir batarya seçilmesinin temel sebebi, cihazda tercih edilen yonga setinden kaynaklanıyor. Uzmanlara göre Lenova Z6 Pro modelinde yer alan çip Qualcomm Snapdragon 845 modelinden daha hızlı ve daha fazla kaynak tüketimine sahip. İşlemcinin kaynak tüketiminden dolayı da 4000 mAh gücünde dev bir batarya seçimi yapılmış.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim