‘La Casa de Papel’ senaryosu Meksika’da gerçek oldu! 14 milyon lira değerinde altın ve para çalındı

Meksika'nın başkenti Meksiko'da federal darphanenin bir grup silahlı kişiler tarafından soyulduğu kamuoyuna bildirildi. Kent Kamu Güvenliği Sekreteri Jesus Orta Martinez, üç kişiden oluşan silahlı grubun darphanedeki güvenlik görevlilerini henüz nasıl olduğu bilinmeyen bir yöntemle etkisiz hale getirdiği, sonra da önceden kapısının açıldığı belirlenen kasayı soyduğunun bilgisini verdi.

07.08.2019 - 22:06
08.08.2019 - 12:21
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Soyguncularn yüzlerce altın, para, değerli saat ve diğer önemli eşyalarla kayıplara karıştığını söyleyen Martinez, söz konusu soygunun güvenlik kamerası görüntülerine ulaşılmaya çalışıldığını belirtti. Yetkililer, çalınan para, altın ve eşyaların değerini henüz tam olarak söylemese de yerel kaynaklar zararın yaklaşık 14 milyon lira değerinde olduğunu ifade ediyor. Polis soygunla ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Çalınan her biri 50 pezo yani 14 lira değerindeki paralar, Meksika’nın bağımsızlığını kazanışının 100. yılı kutlamaları için 1921’de basılmıştı. Meksika’da silahlı soyguncular darphaneyi ele geçirerek kapısı ekibin diğer üyeleri tarafından gizlice açılan kasadan 2.5 milyon dolar değerinde altın parayı çaldı. Emniyet yetkililerinden yapılan açıklamaya göre başkent Mexico City’de iki soyguncudan silahlı olanı gündüz saatlerinde devlete bağlı olan darphaneye gizlice girerek güvenlik görevlilerini etkisiz hale getirdiği belirtildi.

Aynı darphane bir yıl önce de soyguna uğramıştı

Yüksek suç oranlarıyla bilinen Meksika’da başkent Mexico City diğer şehirlere kıyasla çok daha güvenli biliniyordu. Fakat son zamanlarda fazlasıyla yüksek seviyelere gelen suç ve cinayet oranının ardından bu soygunun meydana gelmesi Meksika’yı üzerindeki “güvensiz” damgasını temizlemesinde epey zorlayıcı olacak gibi görünüyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim