Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Kuzey Kore’de Kim’in yerine geçecek olan kız kardeşi Kim Yo-jong kimdir? Kim gerçekten öldü mü?

Son Güncelleme:
 Kuzey Kore’de Kim’in yerine geçecek olan kız kardeşi Kim Yo-jong kimdir? Kim gerçekten öldü mü?

Kuzey Kore’nin genç diktatörü Kim Jong-un geçirdiği kalp ameliyatının ardından bitkisel hayata girdi. Dünya gelişmeleri yakından takip ederken Kim’in yerine kim geçecek sorusu merakla araştırılmaya başlandı. Kuzey Kore’de liderlik için en güçlü aday Kim Jong-un’un kız kardeşi Kim Yo-jong olarak gösteriliyor. Peki Kuzey Kore’de liderliği ele alması beklenen Kim Yo-jong kimdir?

Kuzey Kore’nin genç lideri Kim Jong Un’un geçirdiği kalp ameliyatı sonrasında bitkisel hayata girdiği ortaya çıktı. Bütün dünyanın yakından takip ettiği haberlerde kimin yerine kimin geleceği merakla bekleniyor. Kuzey Kore’de başkanlık için en güçlü aday Kim Jong-un’un kız kardeşi Kim Yo-jong. Bugüne kadar ağabeyinin bütün uluslararası toplantılarında hemen yanında olan Kim Yo-jong kimdir sorusunun yanıtı da araştırılıyor. Peki Kim Yo-jong evli mi, çocukları var mı? Hangi devlet görevlerini yürüttü ve babası ile abisi gibi diktatörlük yönetimine devam edecek mi?

Kim Yo-jong kimdir kaç yaşında?

Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un’un kız kardeşi olan Kim Yo-jong ailenin en küçük kızı olarak biliniyor. Bugüne kadar ağabeyinin bütün yurtdışı toplantılarında yanında olan Kim Yo-jong, Politbüro’nun (Siyasi Büro) yedek üyesi ve Kore İşçi Partisi’nin (KİP) Tanıtım ve Enformasyon Bölümü başkan yardımcısı. 32 yaşında olan Kim Yo-jong, 2015 yılında hükümet yetkilisi Choe Ryong-hae’nin ikinci oğlu Choe Song ile evlendi. Ancak 2015 yılında Güney Kore hükümet kaynakları tarafından bu raporlar kabul edilmedi. Mayıs 2015 yılında genç kadının çocuk beklediği öğrenilirken, bu yıl ise hayatı tam anlamı ile değişti ve ağabeyinin bitkisel hayata girmesiyle birlikte Kuzey Kore lideri olması gündeme geldi.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Kim Jong-un gerçekten ölürse ne olur?
29 04 2020 - 11:53
Yunanistan koronavirüste normalleşme sürecine girdi!
28 04 2020 - 21:48
Sokağa çıkma yasağını protesto edip sokaklara çıkan kadın koronavirüse yakalandı
28 04 2020 - 11:36
Çin’de ağzını kapatmadan öksürenlere ceza geliyor!
27 04 2020 - 15:09
Prens Harry’nin kayınpederine gönderdiği mesajlar basına sızdı!
21 04 2020 - 16:59
Kuzey Kore Lideri Kim Jong-Un ölüyor mu durumunun kritik olduğu iddia edildi
21 04 2020 - 11:12
Yorum Yap