Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-Un ölüyor mu durumunun kritik olduğu iddia edildi

Eklenme:
 Kuzey Kore Lideri Kim Jong-Un ölüyor mu durumunun kritik olduğu iddia edildi

ABD ve İngiliz medyasında yer alan haberlere göre Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un geçtiğimiz hafta geçirdiği bir kalp ameliyatı sonrasında ölümle burun buruna geldi. Kuzey Kore liderinin durumunun ağır olduğu ve ölmesinin an meselesi olduğu iddia edildi.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un’un geçirdiği kalp ameliyatının ardından durumunun ağır olduğu öne sürüldü. ABD ve İngiliz medyasında bu iddialar yer alırken Güney Kore basınında ise Kim’in bu ayın ilk günlerinde bir operasyon geçirdiği, durumunun iyi olduğu ve sonrasında villasında dinlenmeye çekildiği belirtildi. ABD medyası ısrarla Kuzey Kore liderinin durumunun ağır olduğunu iddia ederken Güney Kore medyasından bir açıklama daha geldi. Açıklamada 12 Nisan’da kalp ameliyatı yapıldığı belirtilirken Kim Jong-Un geçtiğimiz günlerde ülkenin kurucusu olan Kim Il-Sung’un doğum günü nedeni ile yapılan törenlere de katılmamıştı.

Tatil beldesinde dinleniyor

ABD ve İngiliz basınında yer alan haberlere ortalığı ayağa kaldırırken Güney Kore medyası ise Kim Jong-Un’un 12 Nisan tarihinde geçirdiği cerrahi operasyonun ardından Kuzey Kore’nin tatil bölgesi olan Hyangsan’da bulunan bir villaya yerleştiğini ve burada iyileştiğini yazdı. Güney Kore medyasında yer alan haberlerde kimin sağlığının son aylarda obezite, sigara ve aşırı çalışma nedeniyle kötüleştiği ifade edildi.

Kardiyovasküler sorunu var

Diğer yandan Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un’un en son 11 Nisan’da gerçekleşen bir hükümet toplantısına katıldığı öğrenilirken koronavirüs olduğuna dair herhangi bir belirti bulunmadığı bildirildi. Yerel kaynaklar yaptıkları açıklamada Kuzey Kore liderinin Ağustos ayından bu yana kardiyovasküler problemlerle mücadele ettiğini söyledi.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Kim Jong-un gerçekten ölürse ne olur?
29 04 2020 - 11:53
Yunanistan koronavirüste normalleşme sürecine girdi!
28 04 2020 - 21:48
Sokağa çıkma yasağını protesto edip sokaklara çıkan kadın koronavirüse yakalandı
28 04 2020 - 11:36
Çin’de ağzını kapatmadan öksürenlere ceza geliyor!
27 04 2020 - 15:09
Kuzey Kore’de Kim’in yerine geçecek olan kız kardeşi Kim Yo-jong kimdir? Kim gerçekten öldü mü?
26 04 2020 - 13:09
Prens Harry’nin kayınpederine gönderdiği mesajlar basına sızdı!
21 04 2020 - 16:59
Yorum Yap