Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Kusursuz makyajın püf noktaları

Kusursuz bir makyaja sahip olmanın ilk kuralı hepimizin bildiği gibi güzel bir cilde sahip olmaktan geçiyor. Cilt güzel olunca yapılan makyaj da kendini gösteriyor. Fakat kusursuz makyaj yapmak için uymamız gereken bazı kurallar daha var. Artık işe, okula geç kalmadan; profesyonel görünen makyajınla herkesi etkileyebileceksin. Makyaj yapmak aslında karışık bir işlem gibi görünse de püf noktalarını bildikten sonra çok keyif almaya başlayacak, aynada kendini hep makyajlı görmek isteyeceksin. İşte kusursuz bir makyajın püf noktaları…
Eklenme:
 Kusursuz makyajın püf noktaları

Çok basit taktiklerle daha iyi bir makyaj yapabilir ve kusursuz görünebilirsiniz. Makyajınızın güzel görünmesini istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken temiz ve güzel bir cilde sahip olmak. Bunun için cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumanız gerekmektedir. Cildinize önce nemlendirici sonra güneş koruyucu sürün. Buradaki önemli nokta hepsini ardı ardına sürmemek. Arada zaman olmasına dikkat edin. Daha sonraki kural ise cilt temizliğine aşırı önem vermek, makyajla asla uyumamak. Diğer kurallar ise yazımızda:

Fondöteni Nasıl Sürdüğünüz Önemli

Fondöteni nasıl ve neyle sürdüğünüz önemli. Buradaki kritik nokta kusursuz bir makyaj için fondöteni fırçayla sürmelisiniz. Elle sürülen fondöten yeterince eşit dağılmaz, bu da cildinizin dalga dalga bir görüntüye sahip olmasına neden olur. Fondöteni fırçanıza az alın ve tüm cildinize eşit olarak uygulayın.

Dudaklar Önemli

Dudak bakımı makyaj için çok önemli bir yere sahiptir fakat dudak bakımını çoğu kişi atlar. Rujunuzun kusursuz durması, dudak bakımınıza bağlıdır. Toz şeker ve zeytinyağını karıştırarak dudağınıza peeling uygulayın. Bu işlemden sonra sevdiğiniz rujları sürmeyi daha çok seveceksiniz çünkü dudağınız kusursuz görünecek.

Göz Altı Morluklarını Kapatın

Cildinizde lekeler, morluklar ve kızarıklık varsa bunları gözaltı kapatıcısıyla kapatmalısınız. Gözaltı morluklarınız için cilt tonunuzdan bir ton açık kapatıcı kullanın. Dikkatleri bu şekilde gözaltınızdan uzaklaştırmış olursunuz. Far uygulamayacaksanız eğer göz kapaklarınızı es geçmeyin. Fondöten sürerken ince bir şekilde göz kapaklarınızdan da geçin. Böylece cilt tonunuzla aynı tonu yakalamış olacaksınız. Ten renginde ışıltılı krem farları da tercih edebilirsiniz. Böylelikle çekici ve canlı bakışlara sahip olabilirsiniz.

Gölge Tekniği Yapabilirsiniz

Hatlarınızı belirginleştirmek istiyorsanız mutlaka gölge tekniklerini öğrenerek uygulayın. Yine cildinizden 2-3 ton koyu toz veya krem ürünü eğer alnınız genişse alnınıza, elmacık kemiklerinizin altına, burun kemiğinizin kenarlarına uygulayabilirsiniz. Böylece istediğiniz bölgenizi belirginleştirebilir ve bu kusursuz makyajla daha çekici bir görünüme kavuşabilirsiniz.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Vajina sağlığını olumsuz etkileyen yiyecekler
23 10 2020 - 10:27
Hamilelerin uzak durması gereken meyveler
22 10 2020 - 14:34
Doğal saç bakım yağları ve faydaları
22 10 2020 - 13:27
Hamilelerin tüketmesi gereken 10 meyve
22 10 2020 - 10:21
Kırışıklık gideren doğal maske tarifleri
21 10 2020 - 16:08
Cilde iyi gelen vitaminler
21 10 2020 - 10:14
Yorum Yap