Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Kusursuz bir yüz için ihtiyacınız olan 5 cilt bakım tavsiyesi

Son Güncelleme:
 Kusursuz bir yüz için ihtiyacınız olan 5 cilt bakım tavsiyesi

5 maddeden oluşacak bu listede yüzünü nasıl yıkamanız gerektiğinden kullandığınız ürünü cildinize nasıl uygulamanız gerektiğine kadar bir sürü tavsiye bulunacağız. O halde listemize geçelim, ilk sırada fırsat bulduğunuz her vakitte cilt bakımı yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Fırsatını bulduğunuz an cilt bakımı yapın

Arabanızda küçük bir cilt bakımı çantası bulundurabilirsiniz. Trafik sıkışık olduğunda hemen hızlı bir şekilde göz maskesi, diş beyazlatma çubukları ya da kaş jeli gibi birkaç şey uygulayabilirsiniz. Bu size uzun vadede güzel sonuç verecektir.

Yüz masajı yapın

Bazen elimizde olmayan sebeplerden dolayı işlerimiz kötü gidebilir ya da moralimiz bozuk olabilir. Bu yüzden sürekli somurtabiliriz. Bu da yüzde kırışıklıklara ve göz kenarında küçük çizgilere sebebiyet verebilir. Uyumadan önce yüzünüzü dinlendirmek için birkaç yöntem uygulayabilirsiniz. Bunlardan birisi de pamukla yapılan akupunktur olabilir. Kaşlarınızın altına, şakaklara ve burun çevresine 10’ar saniyelik basınçlar uygulayabilirsiniz.

Cildinizi nemlendirin

Bilinenin çok aksine günlük su tüketimi cildin nemlenmesine yeteri kadar katkıda bulunmaz. Bu nedenle dışarıdan takviye olarak nemlendirici bazı uygulamalarda bulunmanız gerekir. Krem ve serum kullanmak bunun için oldukça idealdir.

Sıcak duştan kaçının

 

Yüzünüzü mümkün olduğunca ılık suyla yıkayın. Hafif soğuk su da olabilir ama asla sıcak suyla yıkamayın bu cildinizi uzun vadede öldürebilecek etkiye sahiptir. Yüzünüze sert davranmış olursunuz.

Ellerinize, göğsünüze ve boynunuza güneş kremi sürün

Genelde yüze güneş kremi sürülür ancak göğüse, kollara ve boyna sürmek unutulur. Bu yüzden önce ellerinize sonra göğsünüze sonra da boynunuza güneş kremi sürün ondan sonra da isterseniz yüzünüze sürebilirsiniz. Ama sadece yüze grüneş kremi sürmek güneşten korunulduğu anlamına gelmiyor.

Hidrokortizon kullanın

Ölü deriler hepimize baş belası olmuştur. Eğer özel bir geceye katılacaksanız göz kremi ve nemlendirici yerine harici olarak satılan hidrokortizon kullanabilirsiniz. Kızarıklığı, şişkinliği ve göz altlarında oluşan torbaları önlemek için birebirdir. Ancak yan etkileri olduğu için kendi sınırınızı bilmeniz gerekmekte.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
2020 Yılının Kış Moda Makyaj Trendleri
25 12 2019 - 20:41
Kadınlarda Saç Rengi Nasıl Açılır?
10 12 2019 - 16:45
Peeling Nedir? Evde Doğal Yollarla Nasıl Peeling Yapılır?
11 11 2019 - 23:51
Küçük yöntemlerle günlük yaşantınızda uygulayabileceğiniz, sizi daha sağlıklı kılacak 4 tavsiye
3 08 2019 - 13:29
Saçlarınızı geri kazanabileceğiniz 3 etkili saç çıkarma yöntemi
1 08 2019 - 16:53
Bu 3 bitki türü yaptığı fotosentez ile sıcakları emerek evinizi daha serin tutabilir
28 07 2019 - 15:26
Yorum Yap