Küresel lider Cumhurbaşkanı Erdoğan

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
22 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Kudüs zaferinden sonra hükümetten ilk açıklama geldi. BM’nin tarihi Kudüs kararı sonrasında açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir küresel lider olduğunu sözlerine ekledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Birleşmiş Milletler’den çıkan tarihi Kudüs kararı sonrasında duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu konuda bazı değerlendirmelerde bulunan Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın küresel liderliğinin tescillendiğini söyleyerek, “Oylamada bazı gerçekler yine ön plana çıkmıştır. Cumhurbaşkanı Erdoğan artık küresel bir liderdir. Son 2 günde yapılanlar ABD’ye de bir tokat olarak geri dönmüştür.”

Mahir Ünal’dan Açıklama

“Oylamada öne çıkan gerçeklerden biriside adalet duygusunun yeniden ön plana çıkması olmuştur. Bundan sonraki süreç içerisinde Birleşmiş Milletlerin kesinlikle yeniden reform hareketine girmesi gerekiyor. Ortadaki güçlü iradenin artık tüm dünya ülkeleri farkına varmıştır. Recep Tayyip Erdoğan artık küresel bir lider olarak tüm dünyaya nam salmıştır.

İslam dünyası ise tarihi Kudüs kararı sonrasında duyduğu mutluluğu dile getirdi. Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda ABD’nin tehditlerine rağmen Kudüs kararının kabul edilmesi gündemde geniş yer buldu. Ülkemizin girişimleri sonucunda hazırlanan ve ABD Başkanı Trump’ın Kudüs kararı böylece geri tepmiş oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından en sert tepkiyi vererek dünya gündeminde ilk sırada yer almıştı. İslam dünyası da buna ‘Teşekkürler Erdoğan’ etiketi ile sosyal medyadan destek verdi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com