Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Küresel Isınma Sonucu En Yüksek Sıcaklığa Ulaşıldı

Küresel ısınma ile ilgili olarak pek çok araştırma yapılıyor. Bilimciler bu kez küresel ısınmadan dolayı en yüksek sıcaklığa ulaşıldığını söylüyor!
Son Güncelleme:
 Küresel Isınma Sonucu En Yüksek Sıcaklığa Ulaşıldı

Dünyayı etkisi altına almaya devam eden küresel ısınma, pek çoğumuz için önem arz etse de, bilimciler için çok büyük bir alarm anlamına geliyor. Yapılan araştırmalarla birlikte bilimciler sonuçları çok ciddi bulmaya başladı. Kayıt altına alınan en yüksek okyanus sıcaklığı 2019 senesi içerisinde ölçülmüş.

Bölgesel olarak iklimle ilgili yapılan yeni çalışmalar, ısınmaların çok daha etkili olduğunu gösteriyor. Dünyadaki yaşamı ciddi derecede etkileyen bu ısınmalar, okyanuslarla ilgili seçenekleri de ön plana çıkarıyor. İnsanlık tarihi boyunca önemli bir yere sahip olan bu ısınma durumu, bilim insanlarının detaylı araştırması sonucunda çok daha net bir resim sunuyor.

Okyanus sıcaklığı sürekli artıyor!

Yapılan araştırmalar şu sıralar Çin üzerinde yürütülüyor. 2 km derinliğe kadar inen bir ekip okyanus sıcaklığını ölçmek için detaylı bir araştırma yaptı. Gözlemsel kayıtlar kullanılarak yapılan bu çalışmalar, bilgisayar ile modellenerek aktif bir şekilde karşımıza çıkarıldı.

Yapılan araştırmalar tam olarak şöyle: Hiroşima üzerine atılan atom bombasının 63.000.000.000.000 jul enerjiyle patlaması biliniyor. Geçtiğimiz yıla kadar söz konusu ısınma ise bu patlamanın 3,6 milyar katına eşit. Yani söz konusu yükseklik oldukça ciddi bir durum yaratıyor.

Küresel ısınmaya büyük bir kanıt var!

Sera gazlarından tutun da, emisyonların varlığına kadar ön plana çıkarılan her bir seçeneğin aktif olarak büyümesini görebiliyoruz. Okyanus sıcaklıklarının yükselmeye devam etmesi de aynı şekilde pek çok uyarıyı beraberinde getiriyor. Bilimciler bu konuda bir şeyler yapmak için kolları sıvamak istiyor.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?
8 09 2020 - 09:18
Uzman Çavuş Musa Orhan kimdir? Neden sosyal medyanın gündeminde?
26 08 2020 - 10:59
Nihat Hatipoğlu koronavirüse mi yakalandı? Sevenlerinden dua istedi
25 08 2020 - 09:46
Kadıköy’de polislerle tartışan Rana Batı’nın telefon numarası Yurtiçi Kargo çalışanı tarafından paylaşıldı
23 08 2020 - 14:13
Yorum Yap