Kurban bayramını ülkelerinde geçirmek isteyen Suriyeliler Öncüpınar Sınır Kapısı’na akın etti

Türkiye'de göçmen olarak yaşayan ve Kurban Bayramı'nı ülkelerinde geçirmek isteyen Suriyeliler Kilis'te bulunan Öncüpınar sınır kapısında yoğunluk oluşturdu. Suriyelilerin Öncüpınar sınır kapısından ülkelerine geçişine 8 gündür devam ederken şu ana kadar 8 bin Suriyelinin geçtiği öğrenildi.

29.07.2019 - 13:11
29.07.2019 - 13:30
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Kurban bayramını ülkelerinde geçirmek isteyen Suriyeliler Kilis’te bulunan Öncüpınar sınır Kapısı’ndan ülkelerine geçmeye devam ediyor. Öncüpınar sınır kapısından Suriye’ye geçişler 8 günden bu yana sürüyor.

8 bin kişi geçti

Sabah saatlerinden itibaren Türkiye’nin çeşitli kentlerinde an gelen ve sınır kapısında bekleyenler işlemleri tamamlandıktan sonra Suriye tarafına geçiyor. 22 Temmuz Pazartesi günü Öncüpınar sınır kapısından başlayan geçişlerde şu ana kadar 8 bin kişinin Suriye tarafına geçtiği öğrenildi. Kurban bayramını ülkelerinde geçirecek olan Suriyeliler daha sonra yine aynı sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye geri dönecekler.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim