Kurban Bayramı öncesi memurlar bu sorunun yanıtını arıyor: Ağustos ayı memur maaşları ne zaman yatacak?

Kurban bayramına iki hafta gibi bir süre kala memurlar maaşlarını ne zaman yatacağını araştırmaya başladı. 11 Ağustos pazar günü başlayacak olan Kurban Bayramı öncesinde her ayın 15'inde maaş alan memurlar ağustos ayı maaşlarının yatıp yatmayacağını merak ediyor. Peki, Memurlar kurban bayramı öncesi maaş alacak mı?

29.07.2019 - 16:12
02.08.2019 - 11:37
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

2019 yılı Kurban Bayramı için sadece sayılı günler kaldı. İslam alemi için farklı ve önemli bir yere sahip olan dini bayramlardan Kurban Bayramı 11 ağustos Pazartesi günü başlayacak. Kurban Bayramı 4 gün sürecek ve 14 Ağustos çarşamba günü bitecek. Son günlerde Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması gündeme gelirken, bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı. 15 Ağustos perşembe ve 16 Ağustos Cuma günlerinin de Kurban Bayramı tatiline eklenmesi durumunda memurlar 9 günlük bir tatil yapma fırsatı yakalayacak.

Ağustos ayı memur maaşları ne zaman yatacak?

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması beklenirken her ay düzenli olarak ayın 15’inde maaş alan memurlar ise ağustos ayı maaşlarının Kurban Bayramı öncesinde yatıp yatmayacağını araştırıyor. Kurban Bayramı öncesinde maaş almak isteyen memurlar için henüz yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor. Başbakanlık’tan ilerleyen günlerde bu konu hakkında resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.

2019 Kurban Bayramı ne zaman?

2019 Kurban Bayramı arifesi 10 Ağustos 2019 cumartesi günü olacak. Kurban Bayramı’nın 1. günü ise 11 ağustos 2019 pazar günü başlayacak. 4 gün sürecek olan Kurban Bayramı 14 Ağustos 2019 çarşamba günü sona erecek. Ancak 15 ve 16 Ağustos tarihlerinde tatile eklenmesi ve Kurban Bayramı tatilinin Turizmin de canlandırılması için 9 gün yapılması düşünülüyor.

2019 Kurbanlık fiyatları

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2019 yılı kurbanlık fiyatları da açıklandı. Diyanet İşleri başkanı Ali Erbaş’ın yaptığı açıklamaya göre 2019 yılında vekalet yoluyla kurban kesim bedelini yurt içinde 890 TL yurt dışında ise 725 TL olarak belirlendiği ifade edildi.

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak sorusunun yanıtı da araştırılmaya başlandı. Henüz bu konuda bir açıklama yapılmasa da Ramazan Bayramında olduğu gibi Kurban Bayramı tatilinde 9 güne çıkarılması isteniyor. Özellikle turizmciler Kurban Bayramı sonuna denk gelen 15 ve 16 Ağustos tarihlerinin tatil olmasına ve bu sayede Turizm’in biraz canlandırılmasını bekliyor. Konu hakkında bir açıklama yapan Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, Turizm sektörü açısından Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasını beklediklerini ve bu kararın bir an önce açıklanmasının sektöre hareket katacağını düşündüklerini söyledi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim