Genel

Küfür Etmeyi Neden Bıraktı? Fatih Altaylı’nın Konuğu Oğuzhan Uğur Anlattıklarıyla Gündem Oldu

BaBaLa Tv’nin kurucusu Oğuzhan Uğur, gazeteci Fatih Altaylı’nın YouTube programına konuk oldu. Dünyada vatandaşlığa kabul edilen ilk robot olan robot Sophia’yı programında ağırlayan Uğur merak edilen soruları yanıtladı. Oğuzhan Uğur küfür etmeyi neden bıraktığından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Mevzular Açık Mikrofon’a davet edip etmediğine kadar anlattıklarıyla sosyal medyanın gündemindeki yerini aldı.

Yaptığı açıklamalarla sıkça gündem olan gazeteci Fatih Altaylı şimdilerde YouTube programıyla adından söz ettiriyor.

Birçok tanınmış kişiyi programına davet eden Altaylı’nın son konuğu gündemin öne çıkan ismi Oğuzhan Uğur oldu.

Mevzular Açık Mikrofon ile ilgiyi daha da üzerine çeken Uğur, dünyada vatandaşlığa kabul edilen ilk robot olan Sophia’yı programına davet etti. Robot Sophia ile  arasındaki diyalogları büyük yankı uyandıran Uğur, merak edilen sorulara yanıt verdi.

Biliyorsunuz ki Uğur, Mevzular Açık Mikrofon programında birçok siyasi isimi ağırlamıştı. Siyasi liderlerin gençlerle buluşması ve soru-cevap etkinliği yapması epey dikkat çekmişti.

Uğur’un seçim gününe yaklaşıldığı zamanlarda yaptığı bu programlar beğeni toplamıştı. Hatta pek çok gencin aklında yer edinen soru işaretlerini kaldırmasına fırsat tanımıştı.

Gündeme damgasını vuran Mevzular Açık Mikrofon programında yeni konukların kimler olacağı merak edildi tabii. Uğur ise Altaylı’nın bu sorusuna ”Eski Amerikan başkanları gelecek.” diyerek herkesi meraklandırdı.

Oğuzhan Uğur hakkında ‘programına getirdiği konukların üzerine daha kimi getirebilir ki?’ tartışmalarının başladığı anlarda robot Sophia’yı ağırlaması büyük ses getirdi.

Fatih Altaylı, Uğur’a ”Nasıl bir şey? Sophia’yı nereden buldun, nasıl getirdin? Hoş bir bayan mı? Keyifli mi sohbeti? Nasıl birisi Sophia?” diye sordu.

”Elbette dışardan göründüğü gibi değil.” sözleriyle açıklamalarına başlayan Uğur, “Programın izlenmesi için açık moduna getirdik.” diyerek Robot Sophia’nın 3 modu olduğunu açıkladı.

”Bir modu var direkt mutlu etmek için insanları cevap veriyor. Diyorsun ki mesela ‘Dünyayı robotlar mı ele geçirecek?’ diyorki ‘Olur mu biz sizin köleniziz. Çöpü ben atayım otur ne olur’ diyerek cevaplar veriyor.”

”İkici modu var Faruk Gergerlioğlu modu. Açıyorsun hep dünya kazansın. Kimse birbirine bir şey yapmasın. Herkes kardeş modu.”

”Üçüncü modu açık mod, serserilik modu, küfür dahi edebiliyor size. Yine tabi insanların belirlediği yazılar üzerinden. Kendi fikri yok.’ ‘Bunlar en çok neyi tartışmışlar? Dünyayı yok etmemden ürküyorlar, dur üzerine gideyim’ deyip öyle konuşmaya başlıyor. Bir yerde ‘Sonuçta siz insansınız, etten ve kemiktensiniz, öleceksiniz.’ diyor mesela. Turiste küfür öğretmek gibi bir tepkimiz de olduğu için şarkı söylesin, dans etsin istediler.’

Altaylı’nın bir sonraki sorusu ise MAM programında konuk ettiği siyasi isimler hakkında oldu. Konukları hakkında yorumlar Uğur, Muharrem İnce’nin herkesten birkaç adım önde olduğunu söyledi.

İnce’nin hitap, sahneyi etkili kullanma ve seyirciyle olan birebir iletişimine dikkat çeken Oğuzhan Uğur, en iyi programın Sinan Oğan ile yaptığı bölüm olduğunu ifade etti.

Eski programlarında çok fazla küfür ettiğini kabul eden Oğuzhan Uğur milyonlarca izlenen eski videolarını şimdi izleyemediğini belirtti.

O dönemlerde kimsenin kendisini izlemediğini hissettiğini söyleyen Uğur küfür etmeyi bırakma kararını da şöyle anlattı: ”Kadınların başına gelenleri anlaman ve anlatman lazım. Bu memlekette genç kardeşlerimizin yaşadığı bazı sıkıntıları anlaman ve anlatman lazım. Bu memlekette aile sistemini sokakta, içerde, her yerde kimleri nasıl bozduğunu anlaman sonra da millete izlemezseniz izlemeyin lan demen lazım, dedim ve haddimi bildim. Orada el frenini çektim. İnsanlar kızıyorlar diye değil, hoşuma gitmediği için bıraktım.”

Fatih Altaylı, bu zamana kadar binlerce kişinin merak ettiği bir soruyu Uğur’a sordu. Oğuzhan Uğur, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Mevzular’a davet edip etmediğini sorunu yanıtladı.

Uğur, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı programa davet ettiğini ancak gelmediğini belirtti. Açıklamasın ise ”Birçok siyasi liderimiz öncesinde bazı bahaneler ya da gerekçeler sundular, gelmediler. Sonrasında izlemeleri görünce ve gelmek zorunda olduklarını düşününce belki geldiler. Sayın cumhurbaşkanımız henüz gelmediler. Başına ‘henüz’ ekleyeyim, devamında neden olmasın?” ifadelerini kullandı.

Oğuzhan Uğur, hepimizin yüreklerini yakan Kahramanmaraş depremlerinde Haluk Levent ile yürüttüğü çalışmalarla büyük destek sağlamıştı, hatırlarsınız.

Fatih Altaylı, Uğur’a ”Seni çağırıp şükran madalyası vermeleri gerekirken Türkiye’de hedef oldun. Sence neden?” diye bir soru yöneltti. Haluk Levent sayesinde deprem bölgesine gittiğini ifade eden Uğur, ”bir yetkilinin ‘Her yere ulaştık, kimse merak etmesin’  demesiyle bende şalter attı. Şalter atması devlete saygısızlık değil, açıklamayı yapan kişiye tepki diyebiliriz. Ben bir kadın sesi duyuyorum, ilk defa 39 yaşımda süper kahraman gibi betonları kaldırmak istedim.” dedi. ”Geç kalındı” dediği için ”kula kul olmaya bayılan” kişilerin hedefi haline geldi.

Türkiye’nin geleceği hakkında da konuşan Uğur, ”Bizim birbirimizi dövmek yerine birbirimize sarılmamız gereken zamanlardayız, zira dünya tütüyor.” dedi.

Türkiye Cumhuriyet’i ilelebet payidar kalacaktır. Çünkü sen varsın, biz varız. Dimdik ayaktayız ancak dünya ile ilgili aynı şeyi söyleyemeyeceğim” ifadelerini kullandı.

Oğuzhan Uğur’un Fatih Altaylı’ya konuk olduğu videonun tamamını da buradan izleyebilirsiniz 👇

Kaynak: https://onedio.com/haber/kufur-etmeyi-neden-birakti-fatih-altayli-nin-konugu-oguzhan-ugur-anlattiklariyla-gundem-oldu-1171669

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu