Kudüs’te İsrailli askerler ile Filistinli güçler arasında arbede

Ramallah'ta son yaşanan olaylarda protesto gösterileri esnasında ortaya çıkan yüzleri maskeli kişiler ile birlikte Filistin bayrağıyla sarılı İsrailli askerler birçok göstericiyi gözaltına aldı.

13.12.2017 - 17:06
13.12.2017 - 17:06
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Ramallah’ta son yaşanan olaylarda protesto gösterileri esnasında ortaya çıkan yüzleri maskeli kişiler ile birlikte Filistin bayrağıyla sarılı İsrailli askerler birçok göstericiyi gözaltına alarak olayların büyümesinin önüne geçmeye çalıştı.

ABD lideri Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması sonrasında Orta Doğu’da bugün yine gösteriler düzenlendi. Washington’un vermiş olduğu destek sonrasında şiddetin dozunu iyice arttıran İsrail askerleri Batı Şeria’nın Ramallah kentinde eylem yapan Filistinli avukatları gözaltına alarak büyük tepki çekti.

Biber gazı kullanarak İsrail askerlerinin yüzlerinde maske olması da dikkatlerden kaçmayan diğer bir detay olarak görüldü. Birçok sivil giyimli askerin yüzünü kefiye ile örtmek sureti adı altında içlerinden birinin yüzüne Filistin bayrağı sardığı da gözlemlendi. Yüzünde Filistin bayrağı ile elinde silah olan İsrail askerleri Filistinli avukatı yaka paça gözaltına aldı.

Reuters haber ajansı yetkililerinden alınan son bilgilere göre yüzlerini kapatmış askerler tarafından gözaltına alınan birçok Filistinlinin fotoğrafları sosyal medyada kısa süre içerisinde yayıldı. İsrail ayrıca bu sabaha karşı da bir Hamas liderini gözaltına alarak tutuklamış ve tepki çekmişti.

ABD Başkanı Trump tarafından geçen hafta yapılan açıklamada Kudüs, İsrail’in başkenti olarak ilan edilmiş ve bu açıklamadan hemen sonra ülkemizden bu karara büyük tepkiler gelmişti. Filistin’de günlerdir devam eden gösterilerde İsrail askerleri ile çatışmaların devam ettiği ve yüzlerce protestocunun yaralandığı ve birçoğunun da gözaltına alındığı kaydedildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim