Kudüs Protestoları Büyüyor; ABD Elçiliğine Saldırı!

ABD'nin aldığı Kudüs kararına tepkiler dinmek bilmiyor. Tüm dünyada protestolarla karşı çıkılan karara bir tepki de Lübnan'dan geldi...

10.12.2017 - 17:45
10.12.2017 - 17:46
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Suudi Arabistan ve İran arasında yaşanan gerginliğin atmosferinde olan Lübnan’da ABD’nin aldığı Kudüs kararı, ABD Büyükelçiliği önünde protesto edildi. Yapılan gösteride tepkinin dozajı kaçınca polis güçleri tazyikli su ve biber gazı ile müdahalede bulundu.

Polisin sert müdahalesi sonrası eylemciler sokaklara dağıldı, barikat kurdu ve ateş yaktı. İlk müdahalede yaralananlar ise hastanede tedavi altına alındı.

Lübnan’da yaşananlar sonrası gerginlik ise devam ediyor. Ülkede İsrail ve ABD karşıtı protestolar sürdürülerek, ABD Başkanı Trump’ın, ABD ve İsrail’in fotoğrafı ve bayrakları meydanlarda yakılıyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim