Küçükçekmece’de çevre sakinleri yayılan koku yüzünden kapı pencere açamaz hale geldi!

Küçükçekmece’de bulunan katı atık toplama merkezinden nedeni bilinmeyen sebeplerden ötürü yayılan koku etrafta bulunan insanları dışarı çıkamaz hale getirdi. Müşteri kaybına uğradıkları için şikayet eden esnaflar da bir an önce sorunun çözülmesi için belediyeye tepki gösterdi.

13.08.2019 - 18:56
14.08.2019 - 13:36
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Küçükçekmece, Atakent Mahallesi Menekşe Parkı civarında oturanlar ve esnaf Kurban Bayramı’nda nasıl ortaya çıktığı bilinmeyen kötü koku nedeniyle büyük rahatsızlık duymaya başladılar. Her gün yüzlerce insanın uğradığı parka ve çevredeki sokaklara birden yayılan koku çevre sakinlerini isyan ettirdi.

Vatandaşlar kokunun parka çok yakın bir konumda olan belediye atıp toplama merkezine atılan kurban atıklarının gereğinden fazla bekletilmesiyle ortaya çıktığını söylüyor. Yürüyüş yolundan burnunu kapatarak geçen Mevlüt Turan, “Millet çok rahatsız hepimiz çok rahatsızız bu kokudan dolayı. Kurban kesimi oldu, orada da çöp atıkları var, atıyorlar, oradan kokuyor. Bayramdan önce buralar dolup taşıyordu. Şimdi kimse yok kokudan dolayı” dedi.

Köpeğiyle beraber küçük bir yürüyüşe çıkan İranlı Behreng Goderzi ise “Bugün daha fazla koku var. Bayramdan itibaren koku çok fazla oldu. Evlere kadar geliyor. Pencereyi açmak zorundayız ama koku var” diye konuştu.

“Hastalık olabilir.”

Üç çocuğuyla parkta vakit geçirmek için dışarı çıkan Saniye Bezirgan da, “Çocuklarla sürekli çıkıyoruz ama koku bizi tedirgin ediyor. Hastalık olabilir. Koku evin içine kadar geliyor. Birçok insan şikayet ediyor bundan. Dışarıdan geliyor, bayram sürecinde daha sık oldu. Herkes kurban kesildi ondan sanıyor” dedi.

“Balkon açamayacak duruma geldik.”

Bu sene çok rahatsız edici bir kokuyla hiç beklenmedik bir şekilde karşılaştıklarını ifade eden Aydan Emsa ise “Balkon açamayacak duruma geldik. En büyük keyfimiz balkonda kahvaltı yapmak, ama kahvaltımızı yapamadan içeri girdik. Buna bir çözüm olursa çok sevineceğiz” dedi.

Tüm gün ağır bir kokuya maruz kaldıklarını belirten esnaf Uğur Kaldan da “İçeriye kadar sızıyor. Müşterinin geleceğini sanmıyorum. Ben olsam gelmem. Belediyeyi aradık ama şu saate kadar bir şey görmedik. Ceset kokusu gibi, etrafı aradık hayvan leşi mi diye. Ağır bir koku” dedi.

 

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim