Kriz SMSC Platformu Nedir? Ne İşe Yarar?

Kriz SMSC Platformu Nedir? Ne İşe Yarar?

Kriz SMSC platformu sayesinde herhangi bir kriz ya da afet kurumunda bütün operatör kullanıcıları saniyeler içerisinde durumla ilgili acil durum mesajı alabilecek.

Yazar :

4 Mayıs 2018 2 dk okuma süresi
PUAN VERMEK İSTERMİSİN? :)
Çok KötüKötüOrtaÇok İyiMükemmel Henüz Puan Verilmemiş :(
Loading...

Kriz SMSC platformu , kriz, afet ya da herhangi bir acil durumda bütün telekomünikasyon abonelerini durumla ilgili bilgilendirmek ve uyarı mesajlarını saniyeler içerisinde gönderebilmek adına hazırlanmış olan özel acil durum platformudur.

Acil SMSC ürünü, bünyesinde yer alan yeni yazılım teknolojileri sayesinde çok yüksek sayılı kullanıcı kapasitesine anında bilgilendirme-uyarı mesajı gönderebilme imkanı sunmaktadır. Hazırlanan yeni teknolojik yazılım geliştirmeleri ve platform uyumlamaları sayesinde  bu platform saniyeler içerisinde 80 milyondan fazla aboneye doğrudan SMS gönderimini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Bu uygulama sayesinde  mobil cihazların kullanımına imkan veren telekomünikasyon operatörleri özellikle bir kriz, afet ya da acil durumla karşılaşıldığı takdirde bünyesinde yer alan bütün abonelerine saniyeler içerisinde bilgilendirme ve dikkat mesajlarını ulaştırabilmektedir.

Bölgesel bir alan içerisinde gerçekleşen bir afet ya da bir acil durumda yalnızca o bölge içerisinde yaşayan operatör abonelerini durumla ilgili olarak haberdar etmek gerekmektedir. Böyle bir durumda ise Cell Boadcast sayesinde mobil cihaz operatörleri istenen bölgedeki içerisinde yaşayan bütün telekomünikasyon abonelerine, şebekeye bağlı olmak zorunluluğunda bırakmadan baz istasyonları sayesinde konuyla ilgili bilgilendirme mesajlarını doğru ve çok hızlı bir biçimde ulaştırabilmektedir.

Kriz (Acil) SMSC ya da Cell Broadcast adı verilen bu ürünleri, talimat içerisindeki kurallara tamamen uyacak şekilde işlemekte ve amaçlanan bütün kriterleri de eksiksiz bir şekilde karşıladığı bilinmektedir. Örneğin, belli bir bölgeyi ilgilendiren kriz, afet ya da herhangi bir kriz anı içerisinde bütün abonelerine SMS ( kısa mesaj) gönderimi gerçekleşeceği zaman, yalnızca kademeli özellikte olan onay mekanizması yürürlüğe girdikten sonra SMS( kısa mesaj) gönderimi sağlanabilmektedir, bu da acil durumlarla ilgili bilgilendirme mesajlarının istenmeyen kullanımlarını önlemek adına alınmış bir koruma mekanizmasıdır.

Kriz (Acil) SMSC ürününü aynı zamanda mobil operatör ağları, pazarlama faaliyetleri adına markaların toplu bir şekilde SMS (kısa mesaj) yollanmasında da kullanıma açılabilmektedir. Aynı zamanda Cell Broadcast yazılımının sunduğu bu çözüm markaların yalnızca belli yerleşim yerlerindeki (şehir, konser merkezi, futbol sahası,vb.) kullanıcılarına, pazarlama amacı taşıyan mesaj gönderilmesini sağlamak amacıyla da başarılı bir şekilde kullanılabilmektedir.

Bu İçeriği Aktif Kaynak Göstermek Koşulu İle Paylaşabilirsiniz. Hiçbir İçerik Aktif URL Verilmeden Kopyalanamaz! Lütfen Dikkate Alınız.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"