Nedir?

Kriz SMSC Platformu Nedir? Ne İşe Yarar?

Kriz SMSC platformu , kriz, afet ya da herhangi bir acil durumda bütün telekomünikasyon abonelerini durumla ilgili bilgilendirmek ve uyarı mesajlarını saniyeler içerisinde gönderebilmek adına hazırlanmış olan özel acil durum platformudur.

Acil SMSC ürünü, bünyesinde yer alan yeni yazılım teknolojileri sayesinde çok yüksek sayılı kullanıcı kapasitesine anında bilgilendirme-uyarı mesajı gönderebilme imkanı sunmaktadır. Hazırlanan yeni teknolojik yazılım geliştirmeleri ve platform uyumlamaları sayesinde  bu platform saniyeler içerisinde 80 milyondan fazla aboneye doğrudan SMS gönderimini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Bu uygulama sayesinde  mobil cihazların kullanımına imkan veren telekomünikasyon operatörleri özellikle bir kriz, afet ya da acil durumla karşılaşıldığı takdirde bünyesinde yer alan bütün abonelerine saniyeler içerisinde bilgilendirme ve dikkat mesajlarını ulaştırabilmektedir.

Kriz SMSC Platformu Nedir? Ne İşe Yarar?

Bölgesel bir alan içerisinde gerçekleşen bir afet ya da bir acil durumda yalnızca o bölge içerisinde yaşayan operatör abonelerini durumla ilgili olarak haberdar etmek gerekmektedir. Böyle bir durumda ise Cell Boadcast sayesinde mobil cihaz operatörleri istenen bölgedeki içerisinde yaşayan bütün telekomünikasyon abonelerine, şebekeye bağlı olmak zorunluluğunda bırakmadan baz istasyonları sayesinde konuyla ilgili bilgilendirme mesajlarını doğru ve çok hızlı bir biçimde ulaştırabilmektedir.

Kriz (Acil) SMSC ya da Cell Broadcast adı verilen bu ürünleri, talimat içerisindeki kurallara tamamen uyacak şekilde işlemekte ve amaçlanan bütün kriterleri de eksiksiz bir şekilde karşıladığı bilinmektedir. Örneğin, belli bir bölgeyi ilgilendiren kriz, afet ya da herhangi bir kriz anı içerisinde bütün abonelerine SMS ( kısa mesaj) gönderimi gerçekleşeceği zaman, yalnızca kademeli özellikte olan onay mekanizması yürürlüğe girdikten sonra SMS( kısa mesaj) gönderimi sağlanabilmektedir, bu da acil durumlarla ilgili bilgilendirme mesajlarının istenmeyen kullanımlarını önlemek adına alınmış bir koruma mekanizmasıdır.

Kriz SMSC Platformu Nedir? Ne İşe Yarar?

Kriz (Acil) SMSC ürününü aynı zamanda mobil operatör ağları, pazarlama faaliyetleri adına markaların toplu bir şekilde SMS (kısa mesaj) yollanmasında da kullanıma açılabilmektedir. Aynı zamanda Cell Broadcast yazılımının sunduğu bu çözüm markaların yalnızca belli yerleşim yerlerindeki (şehir, konser merkezi, futbol sahası,vb.) kullanıcılarına, pazarlama amacı taşıyan mesaj gönderilmesini sağlamak amacıyla da başarılı bir şekilde kullanılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu