Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Kredi Kartlarındaki Puanlar Yıl Sonunda Siliniyor

Bankalar tarafından alışveriş yaptıkça müşteriye tanınan puanlar sene sonunda silinecek. Yetkililer tüketicileri uyararak puanları silinmeden kullanmalarını öneriyor.
Eklenme:
 Kredi Kartlarındaki Puanlar Yıl Sonunda Siliniyor

TÜDEF Başkanı Aziz Koçal basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Bankaların ve kredi kartlarının yanında perakende sektöründe işlevselliğini sürdüren markaların ya da AVM’ler tarafından tüketicilere sunulan kartlara tanımlanan puanların tüketicilerin kazanıkları haklar olduğunu kaydeden Koçal, yeni yıla girilirken kullanılmayan tüm puanların sıfırlandığını dile getirdi.

Yeni yıla sayılı günler kala gündemde kendisine yer edinen puan sorunsalına bir tepkide Aziz Koçal’dan geldi. Koçal açıklamalarında, tüketicilerin alışveriş yapmalarına karşılık olarak kartlarında puan biriktiğini bildirerek, sene sonuna kadar kullanılmayan puanların silindiğini anımsattı.

Tüketicilerin ekonomik anlamda yaşadığı kayıpların önüne geçilmesinin doğal bir hak olduğunun altını çizen Koçal, elde edilen hakların belirli bir süre içinde harcanması gerektiği koşulunun tüketiciyi zor durumda bıraktığını ve ekonomik anlamda zarar oluşturduğunu belirtti.

Koçal tüketicilere yönelik uyarılarda bulunarak, sene sonuna kadar kartlarında biriken puanları kontrol etmelerini ve harcama yapmalarını dile getirdi. Ayrıca yıl başına yönelik alışverişlere de dikkat çeken Koçal, tüketim çılgınlığını körükleyen reklamlara itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı.

Fırsatçı şirketlerin yeni yıl indirimleri olarak lanse ettiği indirimlerin doğru olmadığını da belirten Koçal, önce fiyat şişirildiğini sonrada indirim yapılmış gibi göstererek ürünlerin eski fiyata çekildiğini sözlerine ekledi.

Kredi Kartı Puanı Nedir?

Kredi kartlarına yönelik promosyonlar sağlayan bankalar harcama yapıldıkça, yapılan her harcama için belirli miktarda puan verir. Bu puanlar biriktikçe gerçek para gibi düşünülerek harcanabilir.

Söz konusu puanların harcanması için her bankanın anlaşma yaptığı şirketler vardır. Ancak bu puanlar senenin son gününde silinerek sıfırlanır. Kredi kartınızdaki puanı öğrenmek için bankalardan bilgi alabilirsiniz.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Buşon ücreti nedir? Buşon ücreti nerede ödenir?
23 07 2020 - 10:34
Volkan Uzun kimdir? Köpeğe tecavüz iddiaları sosyal medyayı ayağa kaldırdı
23 07 2020 - 09:03
Nurseli Aksoy vurulma anı! Ünlü TikTok fenomeni neden vuruldu?
21 07 2020 - 10:46
Pınar Gültekin kimdir? Pınar Gültekin bulundu mu?
21 07 2020 - 10:24
Tuma Çelik kimdir? Tecavüz skandalı ile gündeme gelen vekil ihraç edildi
20 07 2020 - 17:19
Netflix Türkiye’den çekilecek mi? AK Partili Mahir Ünal net yanıt verdi
20 07 2020 - 14:47
Yorum Yap