Kredi kartıyla taksitli ya da tek çekim olarak kurbanlık almak doğru mu?

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurbanlık satışlarının başlamasıyla birlikte vatandaşlar farklı ödeme seçenekleri ile kurbanlık almanın yollarını arıyor. Birçok kişi diyanet işleri başkanlığına bu konuda sorularını yönetirken en çok sorulan sorulardan biri de kredi kartı ile kurbanlık alınır mı ve kredi kartına taksitle kurban kesmek doğru mu soruları oldu.

29.07.2019 - 17:10
29.07.2019 - 17:38
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Kredi kartı ile kurbanlık alınır mı sorusu herkes tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Aynı zamanda farklı ödeme seçeneklerini değerlendirmek isteyen vatandaşlar kredi kartına taksitle ya da tek çekim kurbanlık almak caiz mi sorusunu Diyanet İşleri Başkanlığı’na yöneltti. Kurban Bayramı 11 Ağustos pazar günü başlayacak ve binlerce Müslüman dini görevlerini yerine getirmek için kurban kesecek. Ancak Kurban Bayramı öncesinde yanıt bulunması gereken çok sayıda soru var. Kimler kurban kesemez, borcu olan kurban kesebilir mi gibi soruların yanıtları araştırılıyor.

Kredi kartıyla kurbanlık alınır mı?

Diyanet İşleri Başkanlığı kredi kartı ile kurbanlık alınır mı sorusuna yanıt verdi. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada kurban kesmekle mükellef olan kişinin kurbanlık hayvanı nakit olarak alabileceği gibi kredi kartı ile tek çekim ya da vadeli olarak da alabileceği belirtildi. Diyanetten yapılan açıklamada kredi kartıyla kurbanlık almanın bir sorun oluşturmadığı belirtilirken ancak kredi kartı borcunu ödeme tarihinde ödemek ve gecikmeden kaynaklanan faizli işleme düşmemek gerektiğine dikkat çekildi. Aynı şekilde kredi kartı ile vadeli olarak kurbanlık alınırken vadeli bankanın uygulaması durumunda ilave bir ücret ödenirse kesilen kurban geçerli olmuyor. Aynı zamanda faizi işlem olması durumunda ayrı bir günah daha söz konusu olacağından bu durumdan sakınmak gerekiyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim