Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Kredi Başvurusunda Nelere Dikkat Edilir? Kredi Başvurusu Reddi Ve Onayı

Kredi başvurusu reddinde başka bankaya başvurulup başvurulamayacağı ve başvuru yaparken nelere dikkat edileceği gibi püf noktaları sizler için araştırdık.
Eklenme:
 Kredi Başvurusunda Nelere Dikkat Edilir? Kredi Başvurusu Reddi Ve Onayı

Kredi başvurularının reddedilmesi birçok soru işaretini beraberinde getirirken, başvuru redleri bazen eksik ya da yanlış bilgiler sebebiyle yaşanabiliyor. Onaylanacak durumda olan kredi başvuruları yanlış bilgiler ya da eksik bilgi verilmesinden dolayı reddedilebilirken, bankaların farklı kredi politikaları bulunuyor.

Kredi başvurusunda bulunan ancak red alan kişiler tekrardan başka bankaya kredi başvurusu yapabilir mi? Kredi başvurusu yaparken dikkat edilecek noktalar nelerdir? Sizler için derledik.

Gerçekçi Olunmalı

Bankaların kar amacı güden bir kurum olduğunu kabul ederek konuya duygusal olarak bakmamak gerekir. Bankalar ile kişiler arasındaki illişki ticari bir ilişki olarak kabul edilirken, bu durumda taraflar açısından riskler ve kazançlar hesaplanarak kredi verilir. Başvuru sahiplerinin kredi almayı istediği bankayı seçme hakkı bulunurken, bankalarında kredi vereceği kişileri seçme hakları vardır.

Gelir Düzeyi

Kredi almak için başvuru yaptığınızda bankalardan gelir düzeyiniz sebebiyle red sonucu aldıysanız ve ek bir geliriniz mevcutsa bu durumu bankaya beyan ederek sonucu değiştirme olasılığınız bulunuyor. Belgelenebilir durumda olan gelirler göz önünde tutulsa dahi belgeleyemediğiniz gelirlerden bahsetmeniz de size ek puan kazandırabilir.

Banka Seçme Özgürlüğü

Başvuruda bulunduğunuz bankadan kredinizin sonucuna red gelmesi halinde şansınızı seçtiğiniz farklı bir banka ile deneyebilirsiniz. Kredi verme durumlarının şartları bankalara göre değişkenlik gösterirken, bankalar yapılan başvurular sonucunda başvuru yapan kişilere ait bilgileri sistemlerinden görebilir.

Maddi Durumunuz Kötüyse Krediden Vazgeçin

Maddi durumunuz oldukça kötüyse ve borçlarınız fazlaysa başka bir banka seçmek yerine borcunuzun bulunduğu banka ile görüşme sağlamanız gerekir. Borcunuzu ödeyebilmek adına farklı yollar izleyebilirsiniz ancak kendinize bir yol bulamadıysanız borçlu olduğunuz bankayla görüşmek bir çözüm yolu bulmanıza yardımcı olabilir.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Mehmetçik Vakfı vekaleten kurbanlık bağışı 2020 fiyatı ne kadar?
9 07 2020 - 15:46
9 Temmuz evde bakım maaşı yatan iller! Zamlı evde bakım parası ne zaman yatırılacak?
9 07 2020 - 09:07
Migros kurbanlık dana fiyatları 2020! Migros koli kurban satışı yapacak mı?
8 07 2020 - 12:25
Kurban bayramında 500 lira bayram harçlığı verilecek mi? Kurban Bayramı harçlığı başvuru formu
8 07 2020 - 12:05
Evde bakım parası ne kadar oldu 2020? Evde bakım maaşı kaç TL?
7 07 2020 - 11:40
BİM kurbanlık fiyatları 2020! BİM büyükbaş kurbanlık hisse fiyatları kaç TL oldu?
7 07 2020 - 10:13
Yorum Yap