Haber

KPSS Ön Lisans 2018 Başvuruları Bu Hafta Sona Eriyor

2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Önlisans sınavı Bu yıl 4 Kasım 2018 tarihinde yapılacak. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 2018 KPSS Önlisans başvuruları 28 Ağustos tarihinde başlamıştı. Henüz KPSS önlisans başvurusu yapmayan adaylar için son başvuru tarihi 12 Eylül 2018 olarak açıklandı. İnternet üzerinden yapılacak başvurular 12 Eylül 2018 tarihinde sona ererken adaylar ödeme işlemlerini bir gün sonrasına kadar yapabilecek.

2018 KPSS Önlisans başvuruları hakkında detaylar ÖSYM tarafından yayınlandı. Sınava başvuru yapmak isteyen adayların ödeyeceğim ücreti 60 TL olarak belirlendi. Önlisans programlarından mezun olan adaylar sınava başvuru yapabilecekler. Sınavın geçerlilik süresi 2 yıl olduğu için ön lisans düzeyinde mezun olabilecek adaylarında sınava başvurma hakkı bulunuyor. Adaylar, sınava katılmış olsalar bile başvuru koşullarından herhangi birine durumunun uyumadığını belirlenmesi halinde sınav sonucu ile elde ettikleri hiçbir haktan yararlanamayacaklar. Başvuru işlemleri önce internet üzerinden tamamlanacak ardından sınav ücreti olan 60 TL ilgili bankaya yatırılacak.

KPSS ÖNLİSANS 2018 BAŞVURU ŞARTLARI

KPSS önlisans 2018 başvuru şartları ise şu şekildedir;

Adayların önlisans mezunu olmaları ya da sınavın geçerlilik süresi boyunca mezun olabilecek durumda olmaları,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları

ÖSYM tarafından aranan nitelikleri taşımaları

ÖSYM tarafından açıklanan kılavuza göre 2018 KPSS önlisans Sınavına,  2018 lisans sınavının son başvuru tarihi itibariyle lisans diploması almaya hak kazanan adaylar başvuru yapamazlar. Ayrıca bir adayın birden fazla öğrenim düzeyinden KPSS başvurusu yapması mümkün değildir. Sistem üzerinden daha önce KPSS lisans Sınavına başvuru yapmış olan adayların bu sınava başvuru yapması engellenecektir.

2018 KPSS ÖNLİSANS BAŞVURU SÜRESİ

2018 KPSS önlisans sınavına başvuru süresi için son tarih 12 Eylül 2018 olarak açıklandı. Adayların bu süre içerisinde Başvuru yapamamaları durumunda geç başvuru hakları da bulunuyor. KPSS önlisans geç başvuru tarihi ise 26 Eylül 2018. Bu tarihte başvuru yapacak olan adaylardan 90 TL sınav başvuru ücreti alınacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu