KPSS 2017/9 tercihleri ÖSYM tarafından açıklandı

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
18 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, KPSS 2017/9 sonuçlarına göre Spor Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere mühendis ve tekniker pozisyondaki kadrolara memur alımı için tercih işlemlerine bugün başlandığı belirtildi. KPSS 2017/9 memur alımları için başvurular 18 Aralık 2017 ile 21 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacak.

ÖSYM tarafından yayınlanan KPSS 2017/9 tercih kılavuzunda toplam 60 memur alımı yapılacağı ve bunlardan 34’ünün mühendis, 26’sının ise tekniker pozisyonunda olacağı kaydedildi. Devlet Personel Başkanlığı’nın hazırladığı tercih robotu e-devlet kapısı üzerinden kullanıma sunuldu. Adaylar e-devlet üzerinden tercih robotunu kullanarak başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Tercih işlemleri ise ÖSYM üzerinden yapılacak.

Tercih Ücreti 15 TL

KPSS 2017/9 tercih işlemlerinde ödenmesi gereken ücretler ise; ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi veya Halkbank, Ziraat Bankası, Akbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, QNB Finansbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası aracılığı ile yatırılabilecek. Tercihlerini sisteme kayıt yapan adaylar, ardından kılavuzda belirtilen ödeme işlemini 22 Aralık 2017 tarihine kadar bankalar üzerinden mesai saati bitimine ve ÖSYM üzerinden ise saat 23.59’a kadar yapabilecekler. Söz konusu tarihe kadar ücretini yatırmayan adayların yapmış oldukları tercihler geçersiz sayılacak ve sistemden silinerek bu tercihler işleme konulmayacak.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com