Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Koronavirüsten Ölenlerin Sayısı 521 Oldu Çin’den Gelen Uçuşlar Durduruldu

Eklenme:
 Koronavirüsten Ölenlerin Sayısı 521 Oldu Çin’den Gelen Uçuşlar Durduruldu

Çin’in Vuhan kentinde başlayan ve bütün dünyayı tehdit eden koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 521 yükseldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Çin’de başlayan ve bütün dünyayı tehdit eden virüs salgını ile ilgili son dakika açıklamaları yaptı.

Çin’in Vuhan kentinde başlayan ve hızlı bir şekilde yayılarak bütün dünyayı tedirgin eden coronavirüs ile ilgili Türkiye’de de tedbirler alınmaya devam ediyor. Ölümcül virüsün hızlı bir şekilde yayılmasının ardından Türkiye’de Çin ile uçuşlarını askıya alan ülkeler arasında yer aldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün konu ile ilgili yaptığı açıklamada çarşamba gününden itibaren ay sonuna kadar Çin’den gelen bütün uçuşların durdurulması kararı aldıklarını dile getirdi.

Termal Kamera İle Kontroller Devam Ediyor

Sağlık Bakanı Fahrettin koca coronavirüs hakkında yaptığı bilgilendirme açıklamasında Tayvan, Japonya, Tayland, Hong Kong, Güney Kore, Singapur ve Malezya’dan gelenlere yönelik havalimanında termal kamera uygulamasının başladığını duyurdu.

Çin’den Türkiye’ye Getirilen Vatandaşların Durumu

Bakan Fahrettin Koca aynı zamanda Çin’den uçakla alınarak Türkiye’ye getirilen Türk vatandaşı 61 kişinin durumuna ilişkin de bilgilendirme yaptı. 61 kişiden alınan numune sonuçlarının çıktığını belirten bakan Fahrettin Koca, sonuçları negatif olduğunu yani gelen vatandaşlar da coronavirüs bulunmadığını dile getirdi. Yine de vatandaşların tedbir amacı ile 14 gün boyunca hastanede tutulacağını belirten Fahrettin koca, karantina altında bulunan vatandaşlara internet, televizyon, gazete girdiği zaman geçirebilecekleri her şeyi sağladıklarını da ifade etti.

Coronavirüs Testleri 4 Saatte Yapılıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, açıklamasında şu anda yapılan testlerin 4 saatte sonuçlarının alınabildiğini belirterek 24 saate kadar uzayan testlerde olduğunu ifade etti. Aynı zamanda bu konuda çalışmaların devam ettiğini belirten Fahrettin Koca, ilerleyen günlerde daha hızlı sonuç verebilen bir haber verebileceklerini söyledi.

Virüs Salgınında Ölenlerin Sayısı 521’e Yükseldi

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei ülkesinde devam eden Corona virüs salgını ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ana kadar hastalıktan hayatını kaybedenlerin sayısının 521’e yükseldiğini dile getirdi. Koronavirüs şüphesi bulunan hasta sayısının 17 bin 335 olduğunu belirten Çin başkonsolosu, hastanelerden taburcu olan kişi sayısının ise 21 bin 558 kişi olduğunu ifade etti.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
69 Firma 136 Ürünü İfşa Oldu! İşte Sahte Ürünler Listesi
12 06 2020 - 13:53
Bakan Müjdeyi Verdi! İşte Merak Edilen Covid-19 İlacı
12 06 2020 - 12:35
Elma sirkesi ve karbonatla yapılan doğal diş beyazlatma dişlere zarar veriyor
10 06 2020 - 12:03
Evde Yıkanabilir Kolay Maske Yapımı
9 06 2020 - 17:51
Dakikalar içinde sonuç veren koronavirüs antijen testine FDA onay verdi
10 05 2020 - 19:50
Koronavirüs sonrası çocuklarda hızla yayılan bu belirtiler için kırmızı alarm verildi!
27 04 2020 - 15:48
Yorum Yap